banner84

Yol çift, köprü tek yön

Alanya – Gazipaşa arasından uzun yıllar ulaşım hizmeti veren güzergâhlar arasından yer alan eğri köprü caddesi, resmiyette tek yön olmasına rağmen sık sık çift yön olarak kullanılması tehlike saçıyor. Vatandaş ise ya trafik kontrolü ile tek yön olarak hizmet vermesi sağlansın ya da yol çift yöne çevrilsin talebinde bulundu.

Yol çift, köprü tek yön

Özgür YILMAZ 
Yeni çevreyolu açılıncaya kadar eski Gazipaşa Caddesinden Alanya’ya ulaşımın sağlandığı Eğri Köprü’nün koruma altında olması nedeniyle, Eğri Köprü Caddesi oldukça geniş olmasına rağmen tek şeritli yol olarak hizmet vermekte. Caddeinin resmiyette tek şerit olduğu aşikar olmasına rağmen çift yönlü trafik akışının sıklıkla olduğu cadde de sürücüler arasında da zaman zaman gerginlikler yaşanmakta.
'ÇÖZÜM ŞART'
Eğri Köprü Caddesinin bitişinde yer alan Azakoğlu Sanayi Sitesi sakinlerinden Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Yur, caddede acil yeni bir düzenleme yapılmasının şart olduğunu söyledi. Yur, "Yolun çift yönlü kullanılması sonucu sürücüler saygı çerçevesinden uzaklaşan davranışlar içerisine girmekte acil çözüm şart" dedi.
BEKLENTİ ÇİFT YÖN
Özellikle Eğitim ve araştırma Hastanesi'nin açılmasıyla birlikte trafik yoğunluğunun arttığı yolda, belediye binasının da hizmete girmesiyle birlikte daha karmaşık hale geleceği öngörülmekte. Beklenti ise tarihi köprünün yanına ilave bir köprü daha yapılarak yolun çift yönlü olarak hizmet vermesi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107