banner84

Yücel'den Thomas Cook açıklaması

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel encümen toplantısında Thomas Cook'un iflasını değerlendirdi. Yücel, acentelerin tesis sahiplerine destek olmasını istedi. 

Yücel'den Thomas Cook açıklaması

-Asiye ELİAÇIK 
Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı yapıldı. Aynı zamanda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel toplantıda Thomas Cook'un iflas etmesine ilişkin de konuştu. 
'ACENTELER TESİSLERE YARDIMCI OLSUN'
Başkan Yücel, "178 yıllık bir şirketin iflas edeceğini söyleseler hepimize komik gelirdi. Her şeyin bir sebebi oluyor. Bunları araştırmak gerekir. Bu bölgedeki turizmcilerle birebir görüştük. O kadarda korkulacak bir şey yok. Ancak diğer acentelerin de bu tesislere yardımcı olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu turizmcilerimizi nzararlarıno en aza düşürmek gerekiyor. İflas müracaatları yapıldı. Bunların sonuçlarını inşallah alırlar. Zaten KDV ve vergilerden muaf olacaklar. Benim en çok arzu ettiğim diğer acentecilerin destek olmasıdır" dedi. 
"DESTİNASYON BAKIMINDAN ÜLKEMİZ LİDER" 
'Destinasyon bakımından Türkiye'nin lider ülkelerden olduğunu biliyorum' diyen Yücel, "En güzel coğrafya ve tesisler bizde. En iyi hizmetin bizde olduğunu ve her şeyden önce Türk milletinin misafirperverliği ve güleryüzü bu açığın kapatılmasına etkili olacaktır" diye konuştu. 
Başkan Yücel acentelerle de bu konuda toplantı yapmayı düşündüklerini ifade etti.
YÜCEL'DEN CAZA DAVET
Bütün vatandaşları 4 gün boyunca devam edecek Caz Günleri’ne davet eden Yücel; “16 yıldır devam eden Uluslararası Caz Günleri bu akşam Burcu Karadağ, Neco ve Cengiz Özdemir konserleriyle başlıyor. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası boyutta 300’e yakın sanatçıyı konuk ettiğimiz, dünyanın 4 bir yanından hem izleyici hem de sanatçı olarak birçok ziyaretçiyi ağırladığımız bu muhteşem organizasyona bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi. 
'DİL BİR MİLLETİN EN ÖNEMLİ SEMBOLÜDÜR'
Her yıl 26 Eylül’de kutlanan Türk Dil Bayramı’nı unutmayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Dil bir milletin en önemli sembolüdür. Milletleri bir arada tutan ve yok olmasını engelleyen önemli faktörlerden birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Türk Dili dünyanın en güzel, en zengin ve en kolay dilidir. Onun için her Türk dilini çok sevip, onu yükseltmek için de mücadele etmelidir. Bu vesileyle herkesin Türk Dil Bayramı’nı kutluyorum.” dedi. 
ULUSLARARASI ALANYA BİSİKLET FESTİVALİ BAŞLIYOR
Geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Alanya Uluslararası Bisiklet Festivali başlıyor. Başkan Yücel, 27-29 Eylül tarihlerinde Kestel’de gerçekleştirilecek olan festivale bütün vatandaşları davet etti. Başkan Yücel; “27-29 Eylül tarihleri arasında Kestel’de gerçekleştirilecek olan Bisiklet Festivali’ne 35’i Alanya’dan olmak üzere 300 kişi katılıyor. 27 Eylül Cuma günü saat 10.00’da Kestel Kamp alanından start verilecek ve üç gün boyunca her gün farklı güzergâhlar olmak üzere; Sapadere Kanyonu - Dim Çayı – şehir merkezinde katılımcılar pedal çevirecek. Bisiklet kullanmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen bu güzel organizasyona herkesi davet ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 18:53
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107