banner84

Zabıtada atama rüzgarı

Alanya Belediyesi’nde 6 yıldır zabıta müdürü olarak görev yapan Hasan Akın Alanya Belediye Başkanı’nın kararı ile görevden alındı. Yerine ise yeni atama yapılıncaya kadar zabıtadan sorumlu belediye başkan yardımcısı Ali Yenialp vekaleten görev yapacak.

Zabıtada atama rüzgarı

-Özgür YILMAZ

Alanya Belediyesi'nde 2014 yılından beri Zabıta Müdürü olarak hizmet veren Hasan Akın’ın müdürlük görevi sona erdi. Son bir yıldır zaman zaman gündeme gelen ve dün akşam itibariyle yapılan bu değişikliğin ardından zabıtadan sorumlu belediye başkan yardımcısı Ali Yenialp, yeni bir atama yapılınca kadar zabıta müdür vekili olarak bu görevi sürdürecek. 
AKIN'IN YERİNE KİM GELECEK?
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevini 6 yıldır sürdüren Hasan Akın’a akşam verilen karar dün sabah tebliğ edildi. Akın’ın yerine kimin geleceği henüz açıklanmadı ancak, bu müdürlük için, Alanya eski belediye başkan Hasan Sipahioğlu’nun koruması, eski polis memuru Naci Uzun Sakal’ın atanması bekleniyor. Ekonomi alanında eğitim alan Akın’ın ise kadrosunun bulunduğu zabıtada mı kalacağı, yoksa hesap işleri alanında mı çalışacağı ise kesinlik kazanmadı.  
 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107