banner84

Bravo Çocuklar...

Alanya için futbolda mükemmel bir hafta geçirdi. Sezona kötü başlayan iki takımımız da bu haftayı mutlu kapadı. Hem Galatasaray'ı deplasmanda mağlup eden Aytemiz Alanyaspor'u hem de ligdeki ilk galibiyetini alan  Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor'u önemli galibiyetlerinden dolayı tebrik ederiz. 

Sezona, umut vaat etmeyen geçen sezon övgüyle bahsedilen oyundan çok uzak başlayan Aytemiz Alanyaspor, çok önemli bir sınavdan başarıyla çıktı. Alanyaspor'un geride kalan Başakşehir, Altay, Hatayspor ve Giresunspor maçlarında gördüğümüz futbolunu oyununu hepimiz gördük. İlk dört haftalık dilimdeki oyundan sonra 'Eyvah bu sene düşecekmiyiz yoksa' diyenler oldu. 

Çağdaş Atan'ın yerine gelen Bülent Korkmaz hocanın teknik adamlık kariyerine baktığınız da pekte parlak olmadığı için açıkçası beklenti de yüksek değildi. Sporda başarı vazgeçmeyenlerin örnekleriyle doludur. Bülent Korkmaz hocamız da kendini yenilemiş, daha da geliştirmiş ve tecrübe edinmiş olacağını da unutmamak lazım. Nitekim zorlu da olsa kısa zaman içinde çıktığı Giresunspor maçını kazanarak başladığı görevinde Bülent hoca Galatasaray galibiyetiyle rakiplere kolay lokma olmadığını da gösterdi.  

Hoca değişikliğinin yaşandığı milli arada diyorduk ki, Giresunspor ligin yenisi puanı yok saldıracak işimiz zor, ardından Galatasaray deplasmanı sonra ligin dişli ekibi Kasımpaşa ve tank gibi bir Trabzonspor ile deplasmanda oynayacağız. Bu zorlu süreç Alanyaspor'u ligin dibine atabilirdi. Giresunspor galibiyetiyle moral bulduk, Galatasaray galibiyetiyle de takımın kendine güveni geldi. Artık sahada daha özgüvenli bir Alanyaspor izleyebiliriz.

Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor, ligin ilk iki haftasını yenilgiyle kapamış ancak umut vaat eden iyi bit oyun ortaya koymuştu. Oldukça genç bir kadroya sahip olan Kestelspor, Harput Dibek Elazığ Karakoçan Futbol Kulübü'nü yenerek sezonun ilk galibiyetini alırken, sezonun ilk golü de Ahmet Buğrahan Tuncay attı. Bu galibiyetle moral bulan Kestelspor'un çıkışa geçmesini bekliyoruz.

BÜ Alanya Kestelspor, maçlarını bildiğiniz gibi Milli Egemenlik Stadında oynuyor. Bende ve Alanya'da ki bütün futbolseverlerde bu stadın yeri bir başka... Alanyaspor'un 3. Lig ve 2. Lig maçlarını oynadığı ve 3. Lig şampiyonluğu yaşadığı (2003-2004) bu sahada maç izlemesi ayrı bir keyif.  

Kestelspor ile yatıp Kestelspor ile kalkan kendi farkında olmasa da zaman zaman büyük bir stres yaşadığını fark ettiğim kulüp başkanı Levent Uğur'u da özverili çalışmasından dolayı kutlamak istiyorum. Maç sonu Kestelspor'un başkanı Levent Uğur'u maç sonu evine giderken görünce, bir önceki iç saha maçında rakibin başkanı özel uçakla maça geldiğini anımsadım...

Rakip kulüp başkanları özel uçakla maça gelirken Levent Uğur maç sonu evine motorsikletle gitti.  

YORUM EKLE

banner107

banner169