banner165

Bu nasıl iş?

Covid-19 denen illet herşeyi altüst etti. Kimini işinden, kimini işyerinden etti. Herkesin hayatını etkiledi. Futbolu da çok fena etkiledi. Aslında 

İdmanlar basına kapalı. Maç sonu röportajlar sadece ajans muhabirlerine açık ama kurum muhabirlerine açık değil. Taraftar maça gelemiyor. Bu takımdan haberi kim verecek? Sorularımızı kağıda yazıp verecekmişiz. Mektupla soru mu sorulur? İdarecilerimizin biraz daha mantıklı akıllıca çözümler üretmesini beklerdim açıkcası. 

Takımlar bir aydan fazla zaman oldu toplantı, kamp yaptılar, lig başladı ve biz halen 1 dk idman videosu çekemedik. Taraftar haberleri açtığında geçen senenin idman videosunu görüyor. Yani biz idman sahasında girmeden çekim alanlarından çekimi yapabiliriz aslında. Federasyonun bu tedbirleri gözden geçirmesi gerekiyor. 

İşin ilginç olan yanı bu koronavirüs salgını başladığından beri, stada girip görev yapacak gazetecilerin sayısı sınırlandırıldı, maç öncesi testler yapıldı. Stat girişinde ateş ölçtüler. Yani öyle bir görüntü oluştu ki gazeteciler, milyon euroluk futbolcuları tehlikeye atabilir. Virüs bulaştırabilir. Çok komik. Futbolcuyla yan yana gelmiyoruz ki biz. Dahası bütün bu önlemlerden sonra futbolcularda virüs çıktı ama daha hiçbir gazeteci arkadaşımda virüs çıktığını görmedim. 

Tek istediğimiz işimizi yapabilmek. Virüs ile ilgili tebdirleri uygulayarak işimizi yapabiliriz. Maç sonu hocaların basın toplantısı saha içinde (açık alanda) olabilir. İdman çekiminde zaten sahaya girmiyoruz. Futbolcularla aramızda en az 50 metre mesafe oluyor ki zaten sadece 15 dakika kalabiliyoruz çekim için sahada. 

Lig başladı ama maçların hiç tadı tuzu yok. Hazırlık maçı havası var. Az da osla seyirci maça hava katacaktır. Taraftarsız maç formaliteden öteye geçmiyor. Maçların seyiciye açılması gerekiyor. Statlara 3'te 1 oranında seyirci alınabilir. Sosyal mesafe kuralını bozanlar, birkaç hafta maça girememe cezası verilebilir. Maçların seyiciye açılmasıyla kulüplere de ufak tefek de olsa gelir kapısı olur.

Öte yandan Süper Lig'in ilk haftası oynandı. Alanyaspor, Süper lig'de ikinci kez sezona galibiyetle başladı. Geçen sene de deplamanda oynanan maçta Kayserispor'u yenmişti bu sene de Sivas'ı yenerek lige başladı. Yeni teknik ekip ve yenilenmiş kadroyla sezona moralli başlamak önemliydi. 

Sivas'ta oynanan futbol sezonun ilk maçına göre kötü değildi. Yeni transferlerin takıma uyumuyla birlikte daha iyi futbol oynayan bir Alanyaspor izlemeyi umuyorum. Kayserispor karşısında Alanyaspor'a başarılar diliyorum.

Diğer taraftan tarihinde ilk kez profesyonel ligde mücadele edecek olan Alanya Kestelspor'da (3. Lig 4. Grup) sezonun ilk maçına pazar günü Milli Egemenlik Stadında çıkacak. Kestelspor'a da Kozanspor FK karşısında başarılar dilerim.
 

YORUM EKLE

banner107

banner169