banner84

Bu nasıl iş?

İçişleri Bakanlığı, Mart ayında Covid 19 virüsünün yayılmasını engellemek amacıyla alınan bir kararla, bar, disko, eğlence yeri ve gece kulüplerini geçici süreliğine kapattı. Amaç insanları  birbirinden  uzak tutmak, sosyal mesafede durmalarını sağlayarak virüse karşı önlem almaktı.
Tam 9 ay oldu. Yüzlerce emekçiye iş aş veren bir çok işletme hala kapalı... 
Kapalı olan işletmelerden doğan boşluğu ise restoranlar doldurdu. Alanya'da restoranlar gece kulübü, disco gibi faaliyet göstererek krizi fırsata çevirdi. İnsanlar iç içe eğlenmeye devam etti.  
Şekil değişikliği ile çalışmaya devam eden işletmelere kimse müdahale etmezken, birileri maske dağıtarak şov yaptı. Kamuoyunu meşgul eden, şaşalı bir düğün töreninde sonra 3 bin lira ceza kestik diye açıklama yapanlar, nedense üstü tıka basa dolu, 1990 model hurda bir free servisle otel altındaki diskoya müşteri taşıyanları görmedi. 
Gördüyseniz ne gibi işlem yaptınız? Ne kadar ceza yazdınız? Açıklarsanız bizde öğreniriz. 
Bir de restoran ruhsatlı diskomuz vardı. Tüm diskolar kapalıyken ruhsatında restoran yazıyor diye çalıştı. 
Gelelim iskele bölgesine…
Eğlence ve gece hayatının kalbinin attığı yer. Ruhsatlarında bar ve disko yazan eğlence yerler kapalı olunca sezon biraz buruk geçti. Sonra bir anda hareketlendi. Baktık ki restoranlar disko ve gece kulübüne dönmüş, çılgın gece hayatı tam gaz devam etti. 
Az kalsın unutuyordum. Diyorsunuz ya ‘Genelgede dinleti müziğe izin var. Orkestraya izin yok’... Yerel sanatçılarımız sosyal medyada durmadan paylaşım yapıyorlar “Ekibimle şu  sahnedeyim, bekliyorum’ diye. Hem de arkasında dev orkestralarla… Bu da mı gözünüze çarpmadı?  Sahiden görmemiş olabilirseniz, size tavsiyem bu akşam çay bahçesine uğrayıp pandemide açık hava konserini dinleyerek çayınızı içmeniz. 
Sonrasında kısa bir İskele turu atın ki yaşananları bir de gözlerinizle görün…

YORUM EKLE

banner107