banner84

Bu ödülün iki sahibi daha var

Tarih eksenli yazılar yazıyorum genellikle.Ama tarihe de not düşülmesi gerekenleri de elbette yazmak gerek .
17 Kasım gecesi güzel bir birliktelikle,güzel bir akşam yaşandı.Yillarin tecrübesi ve emeğinin manen taçlandırıldığı bir ödül töreni ile Alanya Gazeteciler Cemiyetinin kıymetli başkanı ,Alanya ve bölge basınının başarılı ve saygın ismi Gaye Coşkun hanımefendi  önderliğindeki ekip Alanyamıza güzel bir anı yaşattı.
Gazete ve televizyon dünyasının motive edildiği, birbirinden güzel ve kıymetli eserlerin ödüle layık görülerek takdim edildiği bir gece idi.
Efendim marifet iltifata tabidir derler.Marifetin takdir ,taltif ve desteklenmesi çok önemli.Bendenize de TV kültür programı dalında yılın gazetecisi unvanını layık gördüler.Sağolsunlar.Elbette manen çok ama çok kıymetli.
Henüz ilk senemde gelen bu ilk ödül beni mutlu etti .
Bir süredir Alanya Posta TV 'de Geçmişten Geleceğe Alanya adlı programımız devam ediyor.Kendi üslup ve tarzımizla izleyicilerimizle buluşuyoruz.Cok takdir ve taltif toplayan bir program oldu sayenizde.
Ancak bütün bu Alanya'daki ,basın -yayın dünyasının başarılı, tecrübeli,naif ve nazik emekçisi ,takım çalışmasının güven ve gayret veren ismi Gaye Coşkun hanımefendiye teşekkür borçluyum.Hem TV,hem de gazetedeki köşe yazimizda size kavuşmanın mimari kendisidir.Gercek teşekkür ve taltifi kendileri hakediyor.
İki yıldır en ufak bir baskı ve yönlendirme noktasında en ufak bir ima dahi hissetmedim.
Bu çok omurgalı ve şahsiyetli ve şerefli bir duruştur basın yayın dünyası adına.
Bunu başarabilen Gaye hanım ve ekibini can-ı gönülden kutlarım.
İyi ki varlar ve bu mesleğin yüz akı durumundalar.
İzninizle bir teşekkürü de Alanya standartları üstünde yetenekli ve özverili çalışma arkadaşım , kameraman ve montajcim Ekmel Yılmaz'a.O gerçekten yaşına göre üst perdeden bir tecrübeye ve özveriye sahip .Benimle beraber gece demedi,gündüz demedi en küçük ama en küçük bir hilaf hareketini görmeden ,çalışma ahlak ve erdemini sonuna kadar temsil etti  .Gecenin üç, dört gibi çok geç saatlerine kadar çalıştı.Sizlere Alanya'nın tarihsel ve kültürel değerlerini ulaştırabilmek adına çok gayretli oldu .
O'na da can -ı gönülden teşekkür borçluyum.
Ve en büyük teşekkür hissimi de rahmetli anneme karşı taşıyorum.Ödülümü O'nun aziz ruhuna ithaf ediyorum.
Zira.ilk ödülümü o vermişti bana.Daha  bu yarışmaya aday dahi olmadan Şubat ayında  annemin ağzından dökülen şu sözler bana en büyük ödüldü.
"Oğlum aferim. Gürül gürül konuşuyorsun".
O gün benim için sevinçten uçarak geçirdiğim bir gün olmuştu.
Gani gani rahmet olsun.
Ezcümle;bu geceyi tertip edenlere, emekleri takdir ve taltif edenlere tekrar teşekkür ederim.
Öğretmenler gününe dair  yazımda sizlerle buluşmak üzere hoşçakalın diyorum.

YORUM EKLE

banner107

banner169