banner165

Bu yapılan siyasi nezakete sığar mı?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek… Büyük umutlarla seçildi hizmet sağanağı olması tahayyül edildi. İlk yıl tahminlerimizin iki kat borç ortaya çıktı denildi. Akabinde pandemi süreci ve sayın Muhittin Böcek’in verdiği yaşam savaşı. Yaşam savaşı kazanıldı ancak hizmet ve nezaket konusunda bir sorun olduğu aşikar. Alanya için henüz elle tutulur yeni bir yatırım inşa edilmedi. Çöp tesisinin yarım kalan inşaatı tamamlanıp hizmete alındı, içme suyu arıtma tesisinin DSİ’den devri yapıldı. Peki başka. Siyasette adaylar, aday adayları örtülü seçim sattı mahaline girmiş olmasına rağmen spor tesisi ve hal projesi henüz tamamlanabilmiş değil. 2016’da ilk kazmanın vurulduğu hal projesinden sonra 2017’de başlayan 1915 Çanakkale Köprüsü bile tamamlanmak üzere. 
İlk yıl alışma yılı ikinci yıldan itibaren hizmet yılı olarak umut edilen süreçte beklentiler gerçekleşemedi. Tabi sadece sorun hizmetlerin istenilen seviyede olmaması değil birde ikili ilişkiler parti içi siyasi dengeler konusu var. 
Alanya’da bir belediye personelinin vefat eden göz nuru kızının taziyesi için Başkan Böcek’in Alanya’ya gelmesi oldukça insanı bir davranış. Geçen hafta aynı büyükşehirde görevli bir birim amirinin kardeşinin taziyesine ise, 'geldik geliyoruz geleceğiz' diye alay eder gibi telefon açılıp ne başkan ne de alt birimlerin gitmemesi ise tartışmaya bile kapalı, nezaketsiz bir davranış.
Alanya’ya taziyeye gelmişken Alanya Hizmet Birimi’nin yeni binasını gezdirmek ve yapılan makam odasını göstermek üzere (mobilyaların iki defa değiştirildiği öne sürülmekte) bu birime gidilir. Binada personel ile biraraya gelindi birde fotoğraf çekilip paylaşıldı. Ancak tabloda eksik dikkat çekti. Sayın başkan gelişinde CHP Alanya ilçe başkanı ve yönetimine ve ortağı İyi Parti’ye haber vermedi. Bu durum elbette içerde haklı huzursuzluğa neden oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Melis Üyesi Erkan Demirci’ye de son dakika ben geldim diye haber vermesi anlaşılır gibi değil. Belediyeyi siyasetten uzak tutuyoruz diye bir savunma gelecekse buna gülerim madem öyle CHP genel merkezine adım atmamak gerekir. 
Bugün Alanya ziyaretinde Millet İttifakını haber vermeyen büyükşehir yarın seçimde aynı ittifaktan nasıl yanımda yürüyün diyecek.
 

YORUM EKLE

banner107

banner169