banner84

'Alanya'nın gözbebeğine kimse bakmıyor'

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği Dim Çayı pandeminin ardından ziyaretçi akınına uğramaya başladı. İşletmeci  Mehmet Özsoy da yoğunlukların arttığı bu dönemde, "Dim Çayı Alanya’nın göz bebeği ama kimse önem göstermiyor" diyerek isyan etti.

'Alanya'nın gözbebeğine kimse bakmıyor'

Pandemi dolayısıyla geçen yıl durgunluk yaşanan Dim Çayı uzun bir aradan sonra normalleşmeyle birlikte ziyaretçi akınına uğradı.Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından kuraklık tehlikesi ile yüz yüze kalındığı tescillenen Alanya'da doğal kaynak sularının boş yere aktığı gözlemleniyor.Dim Çayı işletmecisi Mehmet Özsoy ise bu duruma isyan ederek Dim Çayı'ndaki sorunlara değindi

HER DÖNEM TERCİH EDİLİYOR
Geçen yıl ile kıyaslandığında bu sene daha fazla ziyaretçi akımı olduğunu belirten Özsoy,'' Dimçayı’nın  müşteri potansiyeli değişmiyor.  Yasaklar olmadığı sürece müşteri sıkıntısı yaşamıyoruz. Bayram arefesi olmasına rağmen hala yoğunluk yaşıyoruz. Tabiki geçen yıla oranla bu yıl müşteri yoğunluğumuz daha fazla'' dedi.

KURAKLIK DİM ÇAYI İÇİN GEÇERLİ DEĞİL Mİ?
Ülkemizde yaşanan kuraklık sıkıntısına da değinen Özsoy, ''Dimçayı Alanya‘nın  gözbebeği olarak biliniyor.Kuraklık sıkıntısı var evet ama bir de yol sıkıntısı var.Gelen müşteriler de hep yoldan şikayetçi.Dim Çayı'nın suları yollara akıtılıyor.Belediyemiz bunları önlemelidir'' diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

'SULAMA SULARI BOŞA AKITILIYOR'
Suların tasarruflu değerlendirilmediğini belirten Özsoy Dim Çayı'nın ulaşım konusunda da sorunlarının olduğunu belirtti. Özsoy, ''Eğer Dim Çayında su yoksa neden sulama suları kanallardan boşuna denize akıtılıyor?Dim Çayı ulaşım konusunda da çok geride kaldı.Servis yok.Burası turizm bölgesi ama ne yazık ki gereken önlemler ve gelişmeler bu tarafa uğramıyor.Belediyenin Alanya’nın turizm kaynaklarından biri olan Dim Çayı'na ulaşıma ve yollara, köstebek yuvası gibi boşa akan sulara çözüm bulması ve önem göstermesi gerekiyor'' dedi.- Özlem KAYGUSUZ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169