banner84

Alanya'nın o mahallesinde sular tamamen bitti!

Alanya'nın mahallelerinde yaşanan kuraklık artık arşa çıktı. Süleymanlar Mahallesi'nde 3 aydır olmayan su, vatandaşları çileden çıkardı

Alanya'nın o mahallesinde sular tamamen bitti!

Kuraklık noktasında sorun yaşayan Alanya'nın mahallelerinden bir bir haberler gelmeye devam ediyor. Su sıkıntısın artık mahallelerde arşa ulaşması, bir an önce çözüm bulunması gerektiğinin de önemini arttırıyor. İlçenin Süleymanlar Mahallesi İnnece Mevkii'nde yaşayan vatandaşlara 3 aydır su ulaşmıyor. Evlerinde su bulunmayan vatandaşlar, yaşadıkları su sıkıntısından dert yandı. Mahalleliler, kendilerine 400 metre uzaklıktaki bölgeden bidonlara su doldurarak, sorunlarını çözüme kavuşturuyor. 

MİLLET SUSUZLUKTAN KIRILIYOR
Yaşadıkları sıkıntılara yetkililerin çözüm bulmadıklarını ifade eden mahalle halkı, "Susuzluktan millet kırılıyor. Köyde 3 aydır su yok. Yetkililer köyümüzle ilgilenmiyor. Ne evimizde ne de tarlayı sulayacak su var. Tüm herkesden yardım bekliyoruz" diye konuştu. 

SU TAMAMEN BİTTİ
Süleymanlar Mahalle Muhtarı Süleyman Kara da, vatandaşların sorununa çözüm için elinden geleni yaptığını belirtti. Kara, "İnnece mevkimizde gerçekten büyük bir su sıkıntısı var. Sıkıntıyı çözmek için yetkililerle görüşmelerimizi sağlıyoruz. 
Burada su sorunu hep vardı. Ancak yaz gelince ve bayram girince araya su kullanımı daha fazla artıyor. Ve şimdi de olan su tamamen bitti. 

KATIRLARLA SU TAŞIYORLAR
Vatandaşımız da haklı olarak isyan ediyor. 400 metre uzaklıktan katırlarla ya da omuzlarına sularını sırtlayarak evlerine taşıyorlar. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Vatandaşımızın bu hali bizi üzüyor. Burada yaşayan insanlar zaten yaşlı. Buna bir an önce bu sorunun çözülmesi gerekiyor" dedi. 

TANKERLE SU GÖNDERECEK
Bölgede yaşanan su sıkıntısını öğrenen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in de muhtarı arayarak, mahalleye tankerle su göndereceği öğrenildi. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169