banner129

Alanya'ya çamur yağdı

Alanya'da hafif yağışla etkili toz taşınımı nedeniyle çamur yağdı. Yaklaşık iki gündür kendini gösteren çamurlu yağış özellikle araç sahibi vatandaşları zor duruma düşürdü.

Alanya'ya çamur yağdı

- Özlem KAYGUSUZ

Çöl tozlarının hafif yağışlarla birleşmesiyle Alanya'da vatandaşlar araçlarını neredeyse çamurla kaplı bir halde buldu. Meteoroloji toz taşınım olayının çok uzun sürmeyeceğini aktardı.
YAĞMUR TOZLA ÇAMURA DÖNÜŞTÜ
Bugün gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi öngörülen toz taşınımı sebebiyle meydana gelebilecek hava kalitesi ve görüş mesafesinde azalma ile yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Yağışlar hafif olduğu için tozlarla birleşip yağıyor.
METEOROLOJİ TOZ TAŞINIMI VE FIRTINA KONUSUNDA UYARDI
Alanya Posta Medya'nın Meteoroloji'den edindiği bilgiye göre Alanya'da yer yer 40-50 km arasında kuvvetli rüzgar hakim. Kuvvetli rüzgarlar ise toz bulutlarının meydana gelmesine neden oluyor. Toz bulutları, hafif sağanak yağışla birlikte kendini gösterirken, kuvvetli rüzgarların gece 12'ye kadar bölgemizde etkili olacağı da edinilen bilgiler arasında. Meteorolojinin aktardığı bilgilere göre, öğleden sonra da yer yer kuvvetli sağanak yağışlar var. Bugünkü yağışlar dünkü kadar kuvvetli gözükmüyor. Toz taşınımı ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bu konuda ciddi bir ihbar bulunmamakta. Yapılan son tahminlere göre bugünden itibaren sıcaklık 4-7 derece düşecek.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107