banner129

Alanya'da yol bakımları devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın kırsal mahallelerindeki yollarda kış sezonu hazırlıklarına aralıksız devam ediyor.

Alanya'da yol bakımları devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Alanya ekipleri, ilçedeki çalışmalarını hazırladığı program dahilinde sürdürüyor. Alanya’nın kuzey, doğu ve batısındaki mahallelerde çalışmalarına devam eden ekipler, mahallelere ulaşımın aksamaması için mesai harcıyor.
TAŞATAN YOLU AÇILDI
Kış aylarında kar, heyelan ve çökmeler nedeniyle sık sık kapanan Taşatan Grup yolunda bakım onarım, şarampol temizliği çalışmaları yapılıyor. Son yağışlar sonrası toprak kayması nedeniyle bir kısmı kapanan yol, Büyükşehir ekipleri tarafından kısa sürede açıldı. Alanya ve Gündoğmuş sakinlerinin bölgedeki mahalle ve yaylalara gitmek için kullandığı yolda güvenli ve rahat ulaşım için Büyükşehir ekipleri özveri ile çalışıyor.
YOL BAKIMLARI DEVAM EDİYOR
Öte yandan kırsal alan ekipleri Alanya’nın kuzey, doğu ve batısındaki mahallelerde de program dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. Demirtaş grup yolunda bakım onarım çalışmaları devam ederken, Orhan Saburlar grup yolu, İmamlı, Özvadi, Elikesik, Toslak ve Paşaköy yollarında da bakım onarım, şarampol temizliği gerçekleştiriliyor.
GÖZÜBÜYÜK YOLUNDA ASFALT HAZIRLIĞI
Geçtiğimiz yıl genişletme çalışmaları yapılan Gözübüyük, Orhan ve Karamanlar yolunda da asfalta hazırlık çalışmaları yapılıyor. Son günlerdeki yağışların ardından zemininde bozulma meydana gelen yolda Kırsal alan ekipleri, daha sağlıklı bir ulaşım olabilmesi için zemin yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 17:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107