banner129

Beton kamyonları yollarda hasara yol açıyor

Sugözü Mahallesinde Alanya Belediyesi tarafından yapılan sıcak asfalt nedeniyle mahalle sakinlerinin yaşadığı mutluluk kısa sürdü. Asfalt, beton mikserleri tarafından deforme edilince mahalle muhtarı adeta isyan etti.

Beton kamyonları yollarda hasara yol açıyor

Alanya Çevreyolu'ndan Sugözü Mahallesi istikametine dönüş yaparak Tepe Mahallesi'ne gidilen yolda geçen yıl Alanya Belediyesi sıcak asfalt çalışması yaptı. Ancak yapılan asfalt, bölgedeki inşaatlara beton taşıyan mikserlerden dolayı bozuldu. Dün ise zabıta ekipleri yola zarar veren firmalara cezai işlem uygulamaya başladı.
'ARTIK YETER'
Sugözü Muhtarı Hasan Uysal, "Yapılan güzel bir hizmet vardı ortada, Fakat beton kamyonları asfalta zarar veriyor sürekli harç döküyorlar artık yeter” dedi. Uysal, "Burada beton kamyonlarını takip ederken artık bıktım. Adem başkanımızdan Allah razı olsun sakınmadı bu hizmeti bize verdi. Ama bu güzel hizmeti mahvediyorlar. Beton şirketlerine diyorum ki, 4 kamyonda taşıyacağınızı 5 kamyonda taşıyın, lütfen bu hizmetleri mahvetmeyin. Vatandaşlarımızdan ricam her türlü olumsuzlukları bize bildirin veya ilgili kurumlara. Zabıta var, çözüm masası var, Sugözü muhtarlığı var. Bu güzel hizmetleri birlikte koruyalım. Bu Mahalle hepimizin. Hem çöp konusunda hem beton konusunda daha duyarlı olalım, bu güzel hizmetleri mahve etmeyelim" dedi.

-Özgür YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107