banner84

Bu yol ekonomiye büyük katkı sağlayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha önce defalarca söz verilmesine rağmen yapılmayan yaklaşık 5 kilometreden oluşan birçok mahalle ve yayla sakinin kullandığı Köprülü - Taşatan grup yolunun asfaltını tamamladı.

Bu yol ekonomiye büyük katkı sağlayacak

Alanya’dan Gündomuş’un doğu mahalleri ile ulaşımın sağlandığı Taşatan yolunun devamı niteliğindeki yaklaşık 5 kilometrelik Taşatan – Köprülü grup yolu iyileştirme çalışmasının ardından asfaltı döküldü. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol yaklaşık 2 aylık çalışma sonunda dar olan bölgeler genişletilip su taşmalarına karşı önlemlerin alınması sonrası geçen hafta asfalt dökümü tamamlandı. 
SÜRECİ ANLATTI
Köprülü Muhtarı Ayhan Yılmaz, çalışmalarla ilgi Alanya Posta TV’ye yaptığı açıklamada, uzun süreli bir mücadele sonunda asfalta kavuştuklarını belirtti. Yılmaz, yolun asfalt serüveni hakkında bilgi verdi. Yılmaz, "2014'ten itibaren zorlu bir yolculuğa başladık. Bu yolculuğu yaparken önümüze taş yığınlarının çıkacağını bilerek başlamıştık. Fakat biz o taş yığınlarından kendimize kale yapıp sefer edeceğimizi de biliyorduk. 2015 yılında bu yolun genişlemesi için Antalya'ya gittik. Dönemin başkanı Menderes ile görüştük. 2016'da yolun genişlemesine başlatıldı. 62 gün uzun bir süreçte bu yolu genişletmeye başladık. Vatandaşlarımızın burada katkıları oldu. Ondan sonraki süreç biraz daha yoğun bir süreç oldu. 15 günde bir Antalya'ya gitmek zorunda kaldık asfaltlanması için. Fakat bir türlü asfaltlattıramadık. 2 yılda zaten ekonomik bir krize girmişti Büyükşehir Belediyesi önceki harcamalardan dolayı. Muhittin Başkan buraya geldiğinde de seçim öncesinde bu yolun yapılması için söz vermişti. Bizzat seçim atmosferi öncesinde de Antalya'ya gidip görüştüğümüzde adaylık sürecinde ilçe adayları belli olmadığında yüz yüze görüşmemizde de bu yolun ve daha birçok yerin sözünü almıştık. Başkanımız gerekli gayret ve çabayı göstererek gerekli talimatı kırsal hizmetlere verdi. Bir buçuk aylık bir süre zarfında bu yolu yaptık. Bu arada sayın Muhittin başkanımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum.bir an önce görevinin başına dönmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Yol tabii sadece Köprülü'nün kullandığı bir yol değil. Bu yol Çaltı, Eskibağ, Balkaya, Narağacı, Ortaköy, Kayabükü, Akyarı ve diğer köylerinde kullandığı ortak bir kullanım alanı. Örneğin turist Almanya'dan veya Fransa'dan çıkıyor, Alanya'ya geliyor. Dünyanın karsuyu ile beslenen 5 şelalesinden biri olan Uçansu Şelalesi'ni gezmeye gelecek.  Ama bu yolun 5 kilometrelik bölümü çekilmez olduğunu için turistler ziyaret etmek istemiyordu. Ama artık bundan sonra bu yol daha rahat bir yol olacak. 
'ARTIK ULAŞIMI KOLAY'
Yılmaz, yolun asfalt olmasının bölge ekonomisine ciddi katkı sunacağını ifade ederek özellikle artan kiraz üreticiliği için ulaşımın önemine dikkat çekti. Yılmaz, "Ticari açıdan da düşündüğümüz zaman artık Alanya haline malımız daha rahat inecek. Daha ulaşılabilir bir konumda olacak" dedi.
'BÖLGENİN ADINI DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
Yolun asfalt olmasına verdiği katkılardan dolayı Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı İsa Akdemir, büyükşehir belediye meclis üyesi Erkan Demirci , Alanya Posta Medya başta olmak üzere emek verenlere teşekkür etti. Yılmaz, "Buradan ayrıca İsa Akdemir başkanımıza Zeki bey'e ve tüm emeği geçen personele hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başkanından en uçtaki birimine, işçisine, şefine kadar. Bu yola ilk başladığımızda 2016'da Gündoğmuş'ta ki bazı siyasiler bu yolun açılmasını şiddetle karşı çıktılar. Her şeye rağmen bu yolu açmaya başardık.asfalta başladığımızda da yine kendilerini siyasetçi zanneden bazı cambazlar bu yala karşı çıktılar hatta basın açıklaması için buraya geldiklerinde daştan gerekli öngörüyü göremedikleri için burada basın açıklaması yapamadan geri dönmek zorunda kaldılar. Her şeye rağmen birlikte bu yolu yapmaya başardık. Ondan sonra da çok büyük hizmetler ile bölgenin adını duyurmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

-Özgür YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107