banner84

Dev yatırım için ilk kazma vuruldu

Alanya’nın kanayan yarası haline gelen trafik sorununa neşter vuruldu. 56 milyon liraya ihale edilen Telekom ve Ticaret Lisesi katlı kavşak projeleri için ilk kazma vuruldu.

Dev yatırım için ilk kazma vuruldu
Alanya’nın trafik sorununun çözümü için el ele veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü, iki yıldır süren hazırlık çalışmalarının ardından düğmeye bastı. Projeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarına uygulanacak katlı köprülü kavşak düzenlemesi, Karayolları tarafından56 milyon lira yatırım bedeliyle ihale edildi. Yer teslimini alan yüklenici firma kavşak çalışmaları için ilk kazmayı vurdu.

ALTERNATİF YOLLAR BELİRLENDİ.

Telekom Kavşağı’ndaki çalışmalar öncesi alternatif yol güzergahları belirlendi. Sürücülerin mağdur olmamaları ve trafiğin sağlıklı yürüyebilmesi için alternatif güzergahlara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ekipleri tarafından sinyalizasyon çalışması yapıldı. Ardından yol trafiğe kapatıldı.

TELEKOM VE TİCARET LİSESİ KAŞAKLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

Yolun trafiğe kapatılmasının ardından yüklenici firma iş makineleriyle yola girdi ve ilk kazmayı vurdu. Destek kolonlarını yere çakan ekipler kolonların tamamlanmasının ardından kazı çalışmalarına başlayacak. Çalışmalar hem Telekom hem de Ticaret Lisesi Kavşaklarında aynı anda başlatıldı.

ÇEVREYOLU ÇALIŞMALARI TAM GAZ

Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliğinde yapılacak, Alanya’nın trafik sorununa köklü çözüm getirecek Alanya Çevreyolu projesiyle ilgili çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. İlk etapta tamamlanacak Alanya Kargıcak arasındaki 15 kilometrelik bölümünde yol yapım ve tünel çalışmaları devam ediyor.İkinci etabı olan Kargıcak Yeşilöz arasındaki bölümünde ise proje ve diğer çalışmalar yapılıyor. Çevre yolunun ilk etabının 2018 yılı sonu itibariyle açılması hedefleniyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çalışmak Lazım
Çalışmak Lazım - 3 yıl Önce

Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL i tebrik ederim.
güzel projeleri hayata geçiriyor...

SIRADAKİ HABER

banner107