banner84

'Ekmeğini Değerlendir'

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ekmek toplama kutularını şehir merkezinde cadde ve sokaklara yerleştirmeye başladı.

'Ekmeğini Değerlendir'
Alanya Belediyesi ekmek israfını önlemek için ' Ekmeğini Değerlendir' kutularını çeşitli park ve mahallelere koydu. Alanya halkı bayatlayan ekmeklerini bayat ekmek kutularına atıp ekmeklerini değerlendirebilecek.
Alanya Belediyesi tarafından başlatılan yeni uygulama ile artık bayat ve fazla ekmekler değerlendirilecek. ‘’Ekmeğini Değerlendir’ sloganıyla yola çıkan Alanya Belediyesi  şehirde bayat ekmek israfını önlemek için bayat ekmek toplama kutularını cadde ve sokaklara yerleştirmeye başladı. İlk etapta 100 adet ekmek toplama kutularının belirlenen noktalara koyulduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hedeflerinin ekmek israfı ile ilgili duyarlılık oluşturmak olduğunu söyledi.

Alanya Belediyesi olarak çöpe atılan  bayat ekmekleri hayvan barınaklarına kazandıracaklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Şehrimizde ekmek israfının önüne geçmek ve bayatlayan ekmeklerin evsel atıklarla birlikte çöpe gitmesini önlemek amacıyla ilk etapta 100 ayrı noktaya bayat ekmek toplama kutuları koyduk. Talebe göre bu sayıyı arttırabiliriz. Projeyle israfın önlenmesi konusunda sosyal sorumluluk oluşturulmasını arzuluyoruz.  Amacımız tamamen israfın önüne geçmek ve ekmeklerin çöplere atılmamasını önlemek. Kutulara bırakılan ekmekler Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı personellerimiz tarafından sürekli takip edilerek düzenli bir şekilde toplanacak.’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107