banner129

Kleopatra başıboş mu kaldı?

Alanya'nın dünyaca ünlü Kleopatra Plajı'nda balıkçıların oltalarını sahilde insanların yüzdüğü alana atmasıyla göstermiş olduğu duyarsız davranışlar ve sahilde eğlendikten sonra atıklarını bırakarak doğayı kirleten duyarsız vatandaşlar, halkı adeta canından bezdirdi.

Kleopatra başıboş mu kaldı?

Damlataş Plajı'nın hemen yanından başlayan, Alanya'nın dünyaca ünlü plajlarından Kleopatra Plajı her yıl binlerce tatilciyi ağırlayıp kendisine hayran bırakırken, Alanya'daki bazı balıkçılar ve çevreye duyarsız davranan vatandaşlar yüzünden halk adeta isyan etti. Balıkçılar, denizde yüzen insanların olduğu kıyıda olta atınca, vatandaş isyan ederek ''Acil çözüm bulunmalı'' dedi. Aynı zamanda sahile gelip eğlenen bazı insanların geriye atıklar bırakarak gitmeleri de doğanın güzelliğine adeta ihanet ettiklerini sergiler cinsten bir davranış olduğunu gözler önüne serdi.
HALK İSYANDA
Alanya'da yaşayan Deniz Bora Sarpkaya da vatandaşların dünyaca ünlü sahildeki duyarsızlıklarına isyan ederek,''Alanya Kleopatra Plajı'nda içki şişesini alıp olta atan balıkçılar yüzünden ne yüzebiliyoruz, ne de sahilde yürüyebiliyoruz. Yüzenlere hakaret edip azarlıyorlar.''Olta atıyoruz burada yüzme'' diyorlar. Sahilde yürüyüş yapanlara ''Buradan geçme, olta var'' diyorlar. İskelede onca yer varken buraya sıra sıra dizilip, hem alkol alıp, hem millete sataşıyorlar.
'BU DÜNYANIN EN GÜZEL SAHİLİ BU KADAR BAŞIBOŞ MU'
Sarpkaya, aynı kişilerin turistlere karşı da umarsız şekilde davrandığını dile getirerek, sahildeki yaşanılan çirkinliğe acilen bir çözüm çağrısında bulundu. Sarpkaya,'' Turistler anlamıyor diye ağza alınmayacak küfürler ediyorlar, bu millet denizde yüzmeyecek de nerede yüzecek? Sahilde yürümeyecek, nerede yürüyecek? Burası olta atılacak yer mi? Bu şehirde zabıta, polis yok mu? Bu dünyanın en güzel sahili bu kadar başıboş mu ? İnsanlar hafta sonu zaten dışarı çıkamıyor.Bir deniz, yürüyüş keyfi var. Üç-beş sarhoş yüzünden onu da yapamıyor  Acil çözüm bekliyoruz'' dedi. - Özlem KAYGUSUZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107