banner129

Sapadere Kanyonu Sapaderelinin oldu

Geçtiğimiz haftalarda Sapadere ihalesini kazanan Arvest şirketinin sahibi Sönmez, Alanya Postası Gazetesi'ne konuştu. Sönmez, bir Sapadereli olarak Sapadere Kanyonu’nun Sapadere’de kalmış olmasından mutlu olduğunu ifade etti.

Sapadere Kanyonu Sapaderelinin oldu

Alanya Belediyesi’nin 10 Eylül 2020 tarihinde düzenlediği ve kıyasıya bir rekabete sahne olan Sapadere Kanyonu ihalesini kazanan Arvest Tur. Tic. Ltd. Şirketi ile Alanya Belediyesi arasında 10 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı. Arvest şirketi, Alanya Belediyesi’ne sözleşme gereği olarak iki yıllık kira bedeli olan 1.062.936 TL ile teminat tutarı olarak da 541.310 TL ödeyerek toplamda 1.604.246 TL ödeme yapmış oldu. Pandemi süreci devam ederken ve turizm konusunda geleceğe dair belirsizlik artarken bu girişimin Alanya’nın geleceğine ve turizm sektörüne güven adına umut verici olduğu kaydedildi. Alanya Postası Gazetesi olarak Sapadere Kanyonu’nun işletme hakkı ihalesini kazanan şirketin yetkilisi Hikmet Sönmez ile konuştuk. Sapadere doğumlu genç bir işadamı olan Hikmet Sönmez, bir Sapadereli olarak Sapadere Kanyonu’nun Sapadere’de kalmış olmasından mutlu olduğunu ifade etti. 
'BİZ BUNUN İÇİN YOLA ÇIKTIK'
İhale sonucu oluşan yıllık kira bedelinin yüksek olup olmadığı şeklindeki soruya cevap veren Sönmez, “Çetin bir rekabet süreci oldu. Fiyat beklediğimizden daha yüksek gerçekleşti, ancak bu kaldıramayacağımız bir yük değil. Önemli olan köyümüzün hak ettiği şekilde temsil edilmesi ve kanyonumuzun doğal güzelliğine yakışır bir şekilde işletilmesi. Biz bunun için yola çıktık” dedi. 
'SAPADERE'Yİ KALKINDIRACAĞIZ'
İhale süreci ve gelecek planlarından bahseden Sönmez, “Sapadere Kanyonu işletmesinin Sapadereli bir şirkette ve sürekli köylü ile iç içe yaşayan insanlarda kalması bir avantaj, bunu başardığımız için memnunum. İhale sonucunun Alanya’mıza ve Sapadere köyümüze hayırlı olmasını dilerim. İhale sonucunda hem Alanya Belediyesi hem de Sapadere köyümüz kazanmıştır. İşletme süresince hem köylülerimizi istihdam edeceğiz hem sosyal projeler üreteceğiz hem de köyümüzün diğer güzelliklerini de ortaya çıkaracak, köyümüzün kalkınmasına katkı sağlayacak çalışmalar yapacağız. Alanya Belediyesi, Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği ile Sapadere Köyü’nün daha da değerleneceğine inanıyorum. Köyümüzün doğal güzelliklerini ve özgün sosyal yapısını koruyarak köyümüz ve köylülerimizin refahı ve kalkınması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bu amaçla yapılacak tüm çalışmalara da destek olacağız” dedi. 
'VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ'
Alanya Belediyesi tarafından Sapadere Kanyonu’nun işletme hakkının resmi devri yapıldıktan sonra çalışmalara başlayacaklarını dile getiren Hikmet Sönmez, “Öncelikle ülkemiz ve tüm dünyanın başına dert olan virüs salgının bir önce sona ermesi için dua ediyoruz. Allah, bütün insanlarımızın sağlığını korusun, herkesin ailesini, sevdiklerini esirgesin. Daha önemli bir şey yok. Biz de bu arada Alanya’mız, Sapadere köyümüz ve doğal bir cennet güzelliğine sahip köyümüz ve Sapadere kanyonunu ziyaret etmek isteyecek herkes için sağlıklı, temiz, huzurlu, konforlu ve herkesin rahat edeceği mekanlara sahip bir işletme kurmak için var gücümüzle çalışacağız. Tekrar hem Alanya Belediyesi hem Sapadere köyümüz hem köylülerimiz hem de herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. -Ekmel YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107