banner84

Yeni yol bölgede inşaat patlamasına neden olacak

Projesi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak 198 Milyon TL yatırım bedeli ile başlanan Alanya-Gazipaşa çevre yolunun 3,5 km’lik etabının ardından yapımı devam eden ikinci etabın ilk bölümünde son hazırlıklar sürüyor. 1100 metrelik yolda 1 köprü ve imar yolu için 1 üst geçit bulunuyor.

Yeni yol bölgede inşaat patlamasına neden olacak

İlk etabı 2017’de hizmete girerek Mevlüt Çavuşoğlu Bulvarı ismi verilen yeni çevreyolunun 2. Etabı tamamlandığında çevre yolunun toplam uzunluğu 30,5 km’ye ulaşacak ve üzerinde 3 viyadük, 3 tünel bulunacak. Alanya Gazipaşa Çevreyolu, Oba Tüneli ile 1.350 m uzunluğundaki Mahmutlar tünelleriyle birlikte kesintisiz ulaşım sağlayacak.
KASIM SONUNDAN ÖNCE AÇILMASI BEKLENİYOR
Şuan Aşağı Oba Mezarlığı kavşağına kadar hizmet veren yolun devamı niteliğindeki 1100 metrelik kısmında köprü ve üst geçit inşaatının sora ermesi sonrası altyapı işlem ve asfalt hazırlıkları sürüyor.  AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun ihtiyatlı davranarak Kasım ayı sonundan hizmete açılacağını duyurduğu yolun daha erken açılması bekleniyor.
YENİ İNŞAAT HAZIRLIĞI
Yeni çevre yolu inşaatının Tosmur’da bulunan İlçe jandarma komutanlığı önünde ki imar yolundan sahile bağlanacak olması aynı zamanda geçiş güzergahında inşaat hareketliliğine de neden oldu. Güzergahta yol açılmadan bir taraftan önce başlayan inşaatlar tamamlanmaya çalışılırken bir taraftan yeni inşaatlar için hafriyat hazırlığı sürüyor.
ULAŞIM RAHATLAMASI
Yolun özellikle 12.5 km’lik Kestel-Kargıcak geçişini sağlayan bölümün hizmete girmesi ile birlikte sahil hattından ciddi bir rahatlama olmasının yanı sıra hem kırsal mahallere ulaşım kolaylaşacak hem de yayalara ve komşu il ve ilçelere ulaşımda rahatlama sağlanacak. Bu kısımda toplam uzunlukları 5.366 m olan Dim, Oba, Mahmutlar Tünelleri ve Dimçayı geçişinde 400 m uzunluğunda ki köprü hem zaman tasarrufu hem de yakıt tasarrufu yapılmış olacak. -Özgür YILMAZ
 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 17:28
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107