banner129

Çift başlı yönetim!

Ülke yönetiminde “tek başlı”  başkanlık sistemini isteyen AK Parti yerel yönetimlerde reform olarak ortaya koyduğu Büyükşehir Yasası ile maalesef çift başlı bir yönetim modeli ortaya çıkardı.  Antalya Büyükşehir Belediyesi ayrı telden Alanya Belediyesi ayrı telden çalıyor. Kısacası biri yapıyor, biri bozuyor.  Olan benim güzel Alanya’ma oluyor.
Alanya Belediyesi Çevre Yolu’na, Antalya Büyükşehir Belediyesi de otogar yanındaki arıtma tesislerinin olduğu araziye hizmet birimi adı altında yani Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası inşa etmek için çalışmalara başladılar.  2 km. arayla 16 tane Büyükşehir ve Alanya Belediyesi’ne ait çoğu boş çürümeye terk edilmiş bunca bina varken neden yaklaşık 35-40 milyon TL harcanarak iki tane daha hizmet binası yapılacak?
Yazık değil mi harcanan paralara?

Şahsen ben, Alanya’nın belediye hizmet binasına ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Güzel şehrimin hizmet binası çöplüğüne dönüştürülmesine de karşıyım. Gücümün yettiğince de karşı çıkmaya devam edeceğim. 
Rusya kriziyle turizmi bitme noktasına gelmiş, çöp sorunu çözülmemiş, hala her gün yüzlerce ton çöpün doğaya bırakıldığı, ulaşım sıkıntısı her geçen arttığı, yaz mevsiminde arıtma kokusundan nefes bile alamadığımız güzel şehrimizin önceliği belediye hizmet binası mıdır?  Bence değil. Öncelik, yeni çevre yolu, arıtmalar, hal projesi, çöp artıma tesisleri olmalı…
Diyelim ki ben yanılıyorum. Önceliğiniz halktan önce kendinizin rahat edeceği şehrin tarihi kimliği ile bütünleşen saray yavrusunu andıran ihtişamlı belediye hizmet binalarına ihtiyacı var. Amacınız da halka hizmet etmek. Peki neden ayrı ayrı binalar yapıyorsunuz?  Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Alanya Belediyesi ortaklaşa bir kompleks yapıp vatandaşın işini neden kolaylaştırmıyorsunuz? 
Buradan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel’e sesleniyorum.  Mart 2014 yerel seçimlerinde Alanya halkı, ayrı ayrı siyasi partilerden aday olmanıza rağmen “Sizi seçerek, buyurun;  uzlaşın, bu şehri birlikte yönetin” dedi.  Alanya’mızı şahsi ihtiraslarınıza kurban etmeye hakkınız yok.  Vatandaşın sorununu ayrı ayrı binalarda çözmek mi daha mantıklı, yoksa aynı çatı altında mı çözmek daha mantıklı. 
Aklın yolu birdir. 
YORUM EKLE

banner107