Hükümete ‘Artık dayanamıyoruz’ çağrısı yapan çiftçiler, maliyetlerin yüksekliği ve taban fiyatların enflasyonun altında kalmasıyla üretim yapmanın zorlaştığını ifade etti.

ü

TEHLİKEYE GİRDİ

Akaryakıta zam geldi, suratlar asıldı Akaryakıta zam geldi, suratlar asıldı

Çiftçiler, fiyatların maliyetlerin altında olduğunu ve üretimin sürdürülebilirliğinin tehlikeye girdiğini belirtti. Bazı çiftçiler, daha önceki dönemlerdeki fiyatların ve yaşadıkları zorlukların, şu anki durumu daha da zorlaştırdığını dile getirdi.

‘ÇİFTÇİLERİ BIRAKIN’

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, hükümetin tarım politikalarını eleştirerek, çiftçilere yeterli desteğin sağlanmadığını ve taban fiyatların çiftçiyi daha da zor duruma soktuğunu ifade etti. Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Lütfü Türker ise hükümetin tarım politikalarının çiftçileri bırakın mesajı verdiğini açıkladı.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

Çiftçiler, üretim maliyetlerinin artmasına rağmen taban fiyatların yetersiz kalmasıyla karşı karşıya olduklarını ifade etti. Tarım sektöründe yaşanan bu sıkıntıların çözülmesi ve çiftçilerin desteklenmesi için hükümetin daha etkin politikalar izlemesi gerektiğinin altı çizildi.(Haber Merkezi)

Kaynak: Haber merkezi