banner84

Dikkat!!!

Hayat ne garip değil mi?  İki hafta öncesine kadar haberlerde takip ettiğimiz belanın tam ortasındayız bugün. İş yerleri kepenk indirdi, oteller kapısını kilitledi, avm'ler  neredeyse kapalı ,sokaklarda , yollarda insanlar azaldı. Şehrimizde turistler hariç çoğunluk evinde. Onlar nedense uyarıları çok dikkate almıyor maalesef.  Artık 65 yaş üzeri için sokağa çıkma yasağı bilé var  . Sağlık için evde kal ! 
  Ne yazık ki sorun sadece hastalık değildir . Ekmek derdine düşenler de çok fazla . Sınavın merkezindeyiz anladığınız. 
  İster rica ,ister öneri sayın hatırlatacak olduklarımı.  Herşeyin başı ‘’sağlık’’ dediğimiz bu zor günlerde kiracılarınızın yüzünü güldüdün. Herşey ne kadar boş diye  düşündüğümüz bu aralarda sahipkarlar, işçilerinize bir el uzatın. İmkânı olan yardımını esirgemesin . Bugünler de elbet geçecek . Geriye ne kalacak ?  Hayat bir bumerangdır. Emin olun, yapılan her şey dönüp dolaşıp sahibini bulacaktır.
  Evde oturup uzun uzun düşüncelere boğulduğumuz bahar ayında  tarih yazalım . Riskleri minimuma indirip, kara günlerin geçmesini bekleyelim.  Etrafımızı  koruyup kollayalım. Uyarılara uyalım. Kitaplara bir şans daha verelim, nice kahramanlar sayfalarda sessiz esirdir şimdi. Müzikle ruhumuzu dinlendirelim.  Duayla açılan sabahlara tüm insanlığı emanet edelim. Birlikten güç doğar, yeni açan çiçeğe , geri dönen kuşlara , kainatın işlevine bakalım. Düşünelim vakit varken, yeni planlar yapalım . Ve en önemlisi umudumuzu koruyalım. Sabrın sonu selamettir unutmayalım …

YORUM EKLE

banner107