Hindistan'da Rath Yatra Festivali sırasında düzenlenen geçit töreninde tahta ve demirden hazırlanan tahtırevan, yüksek gerilim hattına temas etti. Olayın ardından tahtırevanda yangın çıkarken, bazı kişilerin elektrik akımına kapılmasıyla birlikte facia yaşandı. Korkunç kazada aralarında çocukların da olduğu 6 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Türk çete liderini Londra'da sokak ortasında kurşuna dizdiler Türk çete liderini Londra'da sokak ortasında kurşuna dizdiler

ü

YÜKSEK GERİLİM HATTINA ÇARPTI

Hindistan'ın Tripura eyaletinde yer alan Unakoti'de düzenlenen Rath Yatra Festivali'nde facia yaşandı. Ulto Rath alayı sırasında tahta ve demirden hazırlanan tahtırevan yüksek gerilim hattına çarptı. O sırada tahtırevan bulunan bazı kişiler elektrik akımına kapıldı.

TAHTIREVAN ALEV ALEV YANDI

Kısa süre içerisinde tahtırevan alev aldı. Çevredekiler elektrik akımına kapılmaktan korktukları için yaralananlara anında müdahale edemezken, olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Korkunç olayda aralarında çocukların da olduğu 6 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. Yaralılardan birçoğunun durumunun kritik olduğu aktarılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HİNDİSTAN'DA TAHTIREVANLARIN BOYU 18 METREYE KADAR ÇIKABİLİYOR

Hindistan'daki festivallerde kullanılan tahtırevanlar devasa boyutlarda yapılıyor. Tahtırevanların yüksekliği 18 metreyi bulabiliyor.

Muhabir: Ayşe Yağmur Mercimek