banner84

Dünya değişti ‘Güney Akdeniz’ değişmedi

5 buçuk yıldır Alanya’da yaşıyorum, fırsat buldukça da Antalya’ya gidip geliyorum. Birkaç kez Güney Akdeniz adlı bir firmayla ile yolculuk yapma gafletinde bulundum. Her seferinde ‘Bu kez belki değişmiştir’ diye düşünüp bindiğim bu firmanın otobüslerinde hep aynı sorun ve hayal kırıklığını yaşadım. Hayatımda bu kadar garip bir firmayla daha yolculuk yapmadığımı peşinen söylemem gerekiyor.
Alanya’daki ilk senemde Antalya’ya giderken, Temmuz sıcağında, hem de Alanya, Antalya gibi kavurucu sıcakların olduğu yerde klimasız otobüste 3 saat yolculuk yapmak zorunda bırakıldık. Birkaç kez aynı koltuğun iki kişiye satılması durumunu yaşadım. Bu durumun o güne özel olmadığını, birçok yolcunun da yaşadığını öğrendim. En son bu bayram Antalya’ya giderken tekrar aynı sorunla karşılaştım. 
Gidiş sırasında biletimi başkasına da satmışlardı, dönüşte de aynı durumu tekrar yaşadım. Üstelik bu sefer şoförün arsız ve ukala tavrıyla karşılaştım. Üstüne üstlük mağduriyeti yaşayan sadece ben değilim, biletin satıldığı ikinci kişi de mağdur. ‘Mahmutlar’da ineceğim’ dememe rağmen beni otobüsten Alanya’da indirmek istediler. Antalya-Adana seferini yapan otobüs olması nedeniyle, Alanya’da inecek yolcuların yerine Alanya’dan Adana’ya gideceklere bilet satmışlardı. Beni ineceğim yere gelmeden otobüsten indirme çabaları bir yana, koltuğumu da bayan yanı olmasına rağmen erkek yolcuya satmaları bir başka sorundu. Yanında oturduğum kadın yolcunun “Ben bayan diye özellikle belirtip aldım, bu durumu kabul etmiyorum hemen düzeltin” demesine rağmen kimse hiçbir şey yapmadı. Israrla da beni kaldırmak için uğraştılar. 
Yani özetlemek gerekirse ben bu Güney Akdeniz firması kadar kendini değişmemek konusunda ısrarcı, hatalar yapmak konusunda istikrarlı bir firma daha görmedim. Normalde ufak tefek hatalar, bayram gibi yoğunluk olan günlerde olabilecek şeylerdir. Ancak bu tip hataların üstüne bir de saygısızca ve kaba davranılırsa artık tolere edilecek durumdan çıkar. Kendilerine tavsiyem bir an evvel kendilerine çeki düzen vermeliler, ya da bu işi bırakmalılar. İnsanları her yolculukta mağdur etmeye, üstüne üstlük bir de bu kadar kaba davranmaya hakları yok. Kişisel olarak tavrım ise belli, Güney Akdeniz’den uzak duracağım.

YORUM EKLE

banner107