banner84

Düşman karşıya çıkınca dost kavgası biter

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 3 yıl geçti. Hainlerin bu millette açtığı derin yaralar, darbenin bastırılması ile kapanmaya başladı. Yaralar millet gayreti ve inancı ile kapanırken, artık insanların birbirine; bir topluluğa olan inancı hain örgüt yüzünden sekteye uğratıldı. Eskiden milletimiz ümmetin her ferdinin sözüne itibar ederken, FETÖ terör örgütünün yüzünü geç görenler artık güven konusunda çok daha temkinli. Toplumda oluşturdukları yaralar bir tarafa, O kara gece aslında milletin belki de yeniden uyanışı oldu. Tıpkı Kürşad ve 40 çerisinin başarısı gibi. 
Memleketimizde vatan sevgisi ile dolu Kürşad'lar ve çerileri adeta bir sağanak gibi gelen bombalara, mermilere karşı kalkan oldu o gece. Tıpkı Çin imparatorluğunu alt eden Kürşad ve 40 çerisi gibi. Özel Harekat Daire Başkanı Zekai Aksakallı paşanın emrini sorgulamadan kahramanlık timsali olan ve ismini yeni nesilde yaşatacak Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir, Abdullah Tayyip Olçak, Erol Olçak, Özel harekatın kahraman şehidi Cennet Yiğit, Alanya’nın yakından tanıdığı iş insanı Ahmet Paşaoğlu’nun eniştesi Selim Karakoç ve daha niceleri. Meydanları dolduran, köprülere koşan, TBMM'de dik duran ve hatta evinde, işinde, mescitte milletine bekası için dua eden de bu kutlu zafere emek vermiştir.
Kalkışmanın ardından başlayan bütünleşmeler ve bir o kadar zıtlaşmalar aslında gelecek adına kötü sayılmaz. ‘Zıtlaşmanın neresi iyi’ diyenler olabilir. Geçmişte ne dostluklar gördük sonu düşmanlıklarla biten, o yüzden belki bu zıtlaşmaların sonunda bakarsınız sıkı dostluklar kendiliğinden karşımıza çıkar.
Alanya ölçeğine geldiğimizde 15 Temmuz hain darbe girişimin olduğu gece itibariyle her gece o meydan da ya da meydanı gören bir alanda oldum. O tarihe kadar FETÖ ve ilintili kurumlar ile içli dışlı olanlar mı dersin, bugün olduğu gibi darbe girişimi öncesinde de FETÖ'ye karşı zerre sevgi beslemeyen mi dersin. Sağcısı solcusu, AK Partili, MHP’li, CHP’li, SP’li, BBP’li, Vatan Partili vs vs alanda günlerce sabahladı. (aralarında aklanmak için bekleyenler de elbet vardı)
Devletin resmen anma ilan ettiği, kamu görevlilerinin bayram tatili yaptığı bu özel günde siyasetçilerin çeşitli bahanelerle törenlere katılmaması ise çok yerinde bir karar olmadı. Kimisi davetli olmadığı için katılmadığını belirtti, kimisi de iktidar tarafından sert eleştirilere maruz kaldıkları için katılım göstermediğini söyledi. “Akraba kavgası düşman karşıya çıkıncaya kadar sürer” sözünden yola çıkarak halihazırda FETÖ, PKK gibi düşmanlar varken ayrışmayı bırakıp, geçmişe sünger çekerek birleşmek, geleceğimiz adına daha isabetli olacaktır. Zira bölünenler yok olur birleşenler büyür.

YORUM EKLE

banner107