banner84

E bizde bunu yaparsak...

Kleopatra Plajı benim için ve Alanya'ya gelenler için eminim ki eşsiz bir yer. Ancak geçtiğimiz günlerde sahile atılan atıklar adeta hüsran ediciydi.
Şimdi de Alanya Postası Gazetesi'nin sosyal medya hesaplarına gelen görüntüler beni epeyce ürküttü.
Kızılkule önünde bulunan bölgeye şehir manzarasını izlemek için gelenler, manzara izlemekle kalmayıp, çöpleriyle kendilerinden hatıra bırakıyorlar sanırım.
Görüntüler o kadar rahatsız edici ki, gelen yediğini arkasında bulunan ağaçlık alana atıyor yada oturduğu yerde bırakıp öylece gidiyor. 
Belki size göre manzaraya karşı çekirdek çitlemek güzel bir aktivite, belki alkol almak da ama herşeyin adabı var. 
Bu dünya ve bu şehir hepimizin. Yaptıklarınızın çevreye ne denli zarar verdiğini unutuyorsunuz. Bıraktığınız plastik atıkların ne kadar süre içerisinde kaybolduğunu biliyor musunuz? Bilseydiniz eminim ki bunu yapmazdınız.
Peki sizin bıraktığınız bu çöpleri bir insanın temizlediğinin farkında mısınız? Farkındaysanız ve bunun bilincinde olmanıza rağmen, vicdanınızı bir yerlerde bırakmış olmalısınız. 
Sokakta bir ev. Evinizin içerisine yediklerinizin ve içtiklerinizden arta kalanları attığınızı hiç sanmıyorum. Eğer öyleyse de çöp evinizde size mutluluklar dileriz. 
Ama benim dünyamı kirletemezsiniz.

YORUM EKLE

banner107