banner84

80 mezun sağlık ordusuna katıldı

Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin 10 Acil Tıp Teknisyenliği, 70 Hemşirelik bölümünde okuyan 80 öğrencisi, Gold City Otel’de yapılan muhteşem mezuniyet töreni ile sağlık ordusuna katıldı

80 mezun sağlık ordusuna katıldı
4 yıl önce eğitim-öğretim sektörüne adım atan bünyesinde 235 öğrenci bulunduran Özel Alanya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi. Gold City Otel’de düzenlenen mezuniyet törenine Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Okul Kurucusu Erdal Sayi başta olmak üzere Okul Müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve velilerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.Tören, öğrencilerin sahnede yerlerini almaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Törende söz alan Okul Kurucusu Erdal Sayi, mezun olan tüm öğrencilere meslek hayatlarında başarılar dileyerek, “Mezun olan öğrencilerimiz yetişmiş birer elemen olarak şanslı bir sektörde görev alacaklar.Velilerimize, okulun açıldığı günden buyana verdikleri destekten, gösterdikleri özveri ve dayanışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimizin bundan sonra ki meslek hayatında başarılar diliyorum.“ dedi.
Okul Müdürü Zeynep Karahan konuşmasında velilere hitaben “, ilk mezunlarımızı vermek için toplandıysak bunun asıl mimarları siz değerli velilerimizdir. En başından beri kurumumuza verdiğiniz destek, bizlere duyduğunuz güven ve inancınız bizleri bugünlere getirdi. Bunun için kurumum adına hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.
Ardından öğrencilerine seslenerek “Zorluklar karşısında yılmayın. Yaşamda kazanmak için uğraş verin, korkmayın. Ve en önemlisi insan olmanın en büyük erdemlerinden olan merhametinizi ve vicdanınızı asla elden bırakmayın.” Tavsiyelerinde bulundu.Plaketini Okul Kurucusu Erdal Sayi’nin elinden alan okul birincisi Dilek Görücü mezun olan arkadaşları adına yaptığı veda konuşmasında, “4 yıl önce hayal ettik. Siz de destek verdiniz. Şimdi hayallerimizin çok ötesindeyiz. Eğitim hayatımız boyunca bize destek veren herkese, kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. ”dedi.
Tören sonunda Meslek Dersleri Öğretmeni Tuğba Yılmaz tarafından yapılan meslek andı ile öğrenciler meslek hayatlarına bir adım daha atmış oldular. Eğitimin devamlılığını temsil eden bayrak ve flama teslim töreni sırasında salonda çok duygusal anlar yaşandı.Mezun olan öğrencilere, öğretmenleri tarafından diplomaları takdim edildi. Mezuniyet pastası da kesilirken; sağlık ordusunun yeni üyeleri keplerini fırlattılar. Ardından davetliler, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler mezuniyet kokteylinde bir araya gelerek keyifli anlar geçirdiler.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107