banner129

9 okulumuza 'Yeşil Bayrak'

Türkiye genelinden 613 okulda dalgalanan 'Yeşil Bayrak', Alanya'nın 9 okulunda da dalgalanacak

9 okulumuza 'Yeşil Bayrak'
TÜÇEV tarafından yürütülen Eko-Okullar projesi kapsamında, çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan program değerlendirmesi sonucunda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Alanya'dan 9 okul 'Yeşil Bayrak' almaya hak kazandı. 38 ilden okulun yaptığı başvuruların ardından yapılan değerlendirmede 359 okul daha 'Yeşil Bayrak' almaya hak kazandı. Antalya'da 'Yeşil Bayrak' almaya hak kazanan 27 okuldan 9'unu da Alanya'da bulunan okullar oluşturdu 
'ÖĞRETMENLERİMİZİ VE ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM'
Konuya ilişkin açıklama yapan Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er,  "2016-2017 eğitim-öğretim yılı "Yeşil Bayrak" almaya hak kazanan okullar belli oldu. Antalya ilimizden Yeşil Bayrak almaya hak kazanan 27 okuldan 9 tanesi Alanya'daki okullarımızdan. Daha güzel, yeşil ve yaşanabilir bir dünya için çaba sarf eden öğretmen, öğrenci ve idarecilerimizi tebrik ediyorum" dedi.  
9 OKUL YEŞİL BAYRAK'LANDI
Alanya'da 'Yeşil Bayrak' almaya kazanan okullar, Alanya Tahir Tuluk Orta Okulu, Bilgi Bulut İlkokulu, Hacı Kura İlkokulu, Mahmutlar 50. Yıl Ahmet Keşoğlu İlkokulu, Nimet Alaettinoğlu İlkokulu, Obaköy İlkokulu, Payallar İlkokulu, Parlayüksel İlkokulu, Toslak İlkokulu. 
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 17:27
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107