banner84

AHEP Üniversitesi etkinliğe doymuyor

Öğrenci toplulukları ve Alanya işbirliği faaliyetlerinin artmasıyla birlikte Alanya HEP Üniversitesi’nde sık sık faaliyetler yapılıyor

AHEP Üniversitesi etkinliğe doymuyor
AHEP Üniversitesi'nin faaliyetlerine  desteğini esirgemeyen Alanya Kaymakamı ve AHEP Vakfı Başkanı Dr. Hasan Tanrıseven üniversiteyi ziyaret ederek, üniversiteye desteklerinin her zaman süreceğini ifade etti.
MİMARLIK SÖYLEŞİSİ
Alanya HEP Üniversitesi mimarlık öğrencileri ile söyleşi için gelen Prof. Dr. Hüseyin Yurtsever, henüz İngilizce hazırlık bölümünde okuyan öğrencilere mimarlık nedir, nasıl olmalıdır ve nasıl olmamalıdır konularında bilgi verdi.  Yurtsever, kalıplara takılmış ve tabulara bağlı kişilerin mimar olamayacağını belirtirken “Alanya HEP Üniversitesi’nde eleştriel, öngörüşü açık, özgür ve yenilikçi düşünmeyi öğretecek bir eğitim alacağınız için çok şanslısınız. Mimarlık eğitiminde öncelikle bildiklerinizi unutturarak, kalıpların dışında yaratıcı olmayı öğreneceksiniz. Unutmayın ki bir yerde bulunan mimari ürünü başka yere uygularsanız ciddi bir sıkıntı var demektir” dedi.
DOĞA KOLEJİ AHEP'DEYDİ
Alanya HEP Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü akademisyenleri Doğa Koleji’nde okuyan 4 yaş grubu öğrencileri mutfakta ağırladı. Önce şeker hamurundan çeşitli çiçekler daha sonra da elma şekeri yapan öğrencilerin mutfakta uğraşırken keyfine diyecek yoktu. Elma şekerlerini yiyerek çok keyifli bir şekilde üniversiteden ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107