banner84

AHEP’ten büyük başarı

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı üniversite yerleştirmelerinin resmi sonuçlarına göre Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ( AHEP) 110 kontenjanının 106'sı doldu.

AHEP’ten büyük başarı

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte açıklama yapan AHEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Sayın, "Sonuçlara göre doluluk oranımız yüzde 96'dır. İkinci yılımızda bu başarıya ulaşmamızda katkı ve desteklerini esirgemeyen başta Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere, Kaymakamımız Dr.HasanTanrıseven, Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, Mütevelli Heyetlerimize, gönüllü tanıtıcılarımız olan öğrencilerimize, karşılıksız profesyonel tanıtım ve yurtdışında bir yıl öğrenim görme desteği sağlayan BAU Global Network'üne, destek veren tüm Alanya kurum ve kuruluşlarına ve hep yanımızda olan hemşerilerimize teşekkür ederiz" dedi.


TANRISEVEN “ALANYA BİLİM KENTİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR”


Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven yaptığı açıklamada Alanya’nın bir Üniversite ve Bilim kenti olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Kaymakam Tanrıseven “2014/2015 LYS sonuçlarına göre rekor sayıda öğrenci tarafından Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’nin tercih edilmesi bizleri son derece mutlu etti. Üniversite Mütevelli Heyeti olarak açtığımızı 110 kontenjandan 106'sının dolması Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’nin öğrenciler nezdinde son derece iyi bir izlenimi olduğunu gösteriyor. Türkiye’deki 67 Vakıf Üniversitesi arasında en çok tercih edilen 34. Vakıf Üniversitesi oldu. Bundan dolayı da son derece mutluyuz. Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’nin gelişmesi, yerli ve yabancı öğrenciler içinde cazibe merkezi haline gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.


TANRISEVEN "ALANYA ÖĞRENCİLER AÇISINDAN BİR CAZİBE MERKEZİDİR"


Kaymakam Tanrıseven açıklamasının devamında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin kuruluşunun da tamamlanmış olduğunu belirterek önümüzdeki günlerde Üniversite Rektörünün de atanması Alanya’daki bilim ortamının gelişmesine büyük bir katkıda bulunacağını ifade etti. Kaymakam Tanrıseven “Bu gelişmeler gösteriyor ki Alanya’mız yerli ve yabancı öğrenciler açısından bir cazibe merkezidir. Bizlerde çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdüreceğiz. Alanya’nın bu noktaya gelmesinde emeği geçen başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere AHEP Vakfı Mütevelli Heyeti, AHEP Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve yöneticilerine ayrıca desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi de Alanya’yı tercih ettikleri için kutluyorum. Burada en güzel şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürecekler ve Ülkemizin en önemli tatil kentlerinden birinde de eğitim ve öğrenim görme imkanına kavuşmuş olacaklardır. Tüm bu gelişmelerin Alanya’nın ekonomisinin kalkınmasına birçok yönden katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 18:37
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107