banner84

Alaaddin Keykubat ilk mezunlarını verdi

Alanya'da yaklaşık 59 bin öğrenci karne heyecanını yaşarken, Alanya Aladdin Keykubat Koleji de aynı zamanda ilk mezunlarını vermenin onurunu yaşadı.

Alaaddin Keykubat ilk mezunlarını verdi

-Figen YAYLA
2018-2019 eğitim öğretim yılı  sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019'da başlayacak. Türkiye'de yaklaşık 18 milyon öğrenci karne alırken, Alanya'da da 59 bin öğrenci bu heyecanı yaşadı. İlk mezunlarını veren Alanya Alaaddin Keykubat Koleji'nde düzenlenen törenle öğrenciler karnelerini alarak 3 aylık  yaz tatili dönemine girdi.  
HEM HÜZÜN HEM MUTLULUK BİR ARADA
Okul Müdürü Yümni Can'ın konuşmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Ardından öğretmenler öğrencilerine karnelerini dağıttı. Lise son sınıf olan öğrenciler arkadaşlarından ve okullarından ayrılmanın hüznünü yaşarken, bazı öğrenciler de 3 aylık bir tatile girmenin mutluluğunu yaşadı. Okul Müdürü Yümni Can, yarın yapılacak YKS sınavı için öğrencilere başarılar diledi. Can, "YKS sınavına girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. 9-10-11 sınıfa geçen öğrencilerimiz için üniversite sınavına hazırlanma noktasında Ağustos ayı itibariyle yaz dönemi çalışmaları başlayacak. Acı tatlı güzel zamanlar geçirdik. Hepinize iyi tatiller diliyorum'' dedi.
'GAYET VERİMLİ BİR DÖNEM GEÇİRDİK'
AKK 11. Sınıf öğrencisi olan ve aynı zamanda okul başkanı Betül Uysal karne heyecanını paylaştı. Uysal, ''Alanya Alaaddin Keykubat Koleji olarak ilk yılımızdı. İlk yılımız olmasına karşın gayet verimli bir dönem geçirdik. Tüm eksiklerimizin üzerinden geçtik. 12 sınıfta da bu şekilde verimli bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum'' dedi. 
İLK MEZUNLARIMIZI VERMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ
Okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden Asuman Dağlı ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıkları söyledi. Dağlı, ''İlk mezunlarımızı verdik fakat bu öğrencilerimizin bizim Yeni  Alanya Temel Lisesinden beri öğrencimiz biliyorsunuz 1987'den beri gelen bir eğitim öğretim geleneğimiz var. Bu öğrencilerimiz de Yeni Alanya Temel Lisesinden gelerek 4 yıl bizimle birlikte oldular. Güzel günlerimizin olduğu gibi zor dönemlerimiz de oldu fakat tüm güzelliğiyle 4 yılı bitirdik. Çok mutluyuz fakat onları uğurladığımız için hüzünlüyüz aynı zamanda. Yarın öğrencilerimizin sınavı var onlar gibi bizler de heyecanlıyız yarın ki sınavlarını takip edeceğiz. Umarız güzel sonuçlar alırız. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum'' dedi. Karne töreninin ardından 3 aylık yaz tatiline giren öğrenci  ve öğretmenler birbirleriyle vedalaştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107