-Sabiha TATLIYER
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,üYKS sınavına hazırlık sürecinde olan 12.sınıf öğrencilerine müjde verdi. 12. sınıflarınüYKS’ye rahatlıkla çalışabilmeleri için, devam zorunluğu kalktı.üKonu hakkında Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulunan Alanya İlçe Milli eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, uygulamanın öğrenciler için sevindirici olduğunu ve Alanya’da 3 bin 500 12. sınıf öğrencisinin uygulamadan yararlanacağı söyledi.
‘YÜZ YÜZE EĞİTİM ÇOK DAHA FAYDALI’
Müdür Yılmaz açıklamasında, “12.sınıf öğrencilerimizden Milli Eğitim Bakanlığımızın uygun görüşü ile üöğrencilerimize böyle bir kolaylık sağlandı. üAma bu 12.sınıf öğrencilerimiz okullara gitmesin ve gelmesin demek değildir. Öğrencilerimiz devamsızlık yapmışlarsa da bu sorun teşkil etmeyecek. Bu geriye kalan süreçte öğrencilerimizin öğretmenlerimizden yüz yüze eğitim almalarının çok daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Ama gelmezlerse de hiçbir öğrencimiz devamsızlıktan kalmayacak. Bu ayrıcalık daha önce depremzedelere sağlanmıştı ama şimdi ülke genelindeki tüm öğrencilerimize sağlandı. Öğrencilerimiz için oldukça anlayışlı bir karar oldu. Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.
Alanyaada 3 bin öğrenci faydalanacak
12. sınıflarda devam zorunluğunun kalkmasının ardından açıklamada bulunan Müdür Yılmaz, ilçede 3 bin 500 öğrencinin bu uygulamadan faydalanacağını söyledi
Muhabir: Ayşe Yağmur Mercimek
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor