banner129

Alanya HEP Üniversitesi'nin eğitim kararı

Sağlık Bakanlığı ve YÖK'ün yaptığı yüz yüze eğitim açıklamalarının ardından Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi bahar yarıyılına ilişkin yüz yüze ve uzaktan eğitim kararlarını açıkladı.

Alanya HEP Üniversitesi'nin eğitim kararı

Buna göre Alanya HEP Üniversitesi mezuniyet aşamasında olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencileriyle yapacağı istişare sonucu yeniden değerlendirilme yapmaya karar verdi. Bunun dışında kalan tüm akademik kademelerde ise uzaktan eğitime devam edileceği belirtildi. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamasında, “Alanya HEP Üniversitesi olarak bizim öncelikli görevimiz öğrencilerimiz eğitim gördükleri alanda yetkinliklerini en üst düzeyde kazanmış olarak mezun etmek. Bu görevimizin yanında da öğrencilerimizin sağlık ve esenliğini de korumak zorundayız. 
‘EŞİTLİK SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ’
Bahar dönemi için, özellikle uluslararası ve Alanya dışında yaşayan öğrencilerimizi dikkate alınarak eşitlik sağlamayı da amaçlıyoruz. YÖK’ün ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yaptığı açıklamada uygulamalı bölümlerin yüz yüze eğitim yapılabileceği yönündeki açıklamasını biz bir tavsiye kararı olarak aldık. Bizde Alanya Hep Üniversitesi Senatosu olarak yaptığımız toplantıda öğrencilerin sağlıklarını, barınma imkanlarını ve yurt imkanlarını değerlendirdik. 
‘YAPILAN AÇIKLAMADA KYK YA DA BARINMAYLA İLGİLİ BİR HUSUS YOK
Lakin YÖK ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yaptığı açıklamada Kredi Yurtlar Kurumu ya da barınmayla ilgili bir husus yok. Bu konuda belki Kredi Yurtlar Kurumu bir açıklama yapar. Biliyorsunuz ki bir süre yurtlar karantina için kullanıldı ve bu yüzden öğrenciler için yurtlarında hazır olması lazım” diye konuştu.
ALANYA HEP CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı hakkında da bilgi veren Özkul, “Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile Külliye'de düzenlendi. Bu tören, Vakıf Üniversiteleri tarafından burs verilen engelli öğrencilerin tanıtımı ve kendilerine ödül verilmesi için düzenlenmiş bir törendi” açıklamasında bulundu. -Alkın BİRİCİK
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107