banner129

Alanya okuyor

Kargıcak Ortaokulu’nun 'Okudukça güzelleşir Alanyamız' etkinliği kapsamında düzenlediği panelde Alanyalı eğitimciler çocuklarla buluştu, konuştu, kitap okudu. 

Alanya okuyor

-Alkın BİRİCİK

Kargıcak ortaokulunun  'Okudukça güzelleşir Alanyamız'  adlı projesi kapsamında düzenlenen panele İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanyalı Eğitimci – Yazar Haşim Yetkin ve Yazar Göktuğ Canbaba konuşmacı olarak katıldı.
ER ELEŞTİRDİ
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er öğrencilere hitabın yeterince okumayan bir toplum olmamızı eleştirerek, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk okumanın, eğitimin önemi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’na, biz eğitimcilere çok büyük sorumluluk ve görevler yüklemiştir. Bizler bu bilinçle hareket etme noktasında mücadele verirken neden istenileni yapamadık öz eleştiri yapmamız gerekiyor” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdür Er, Alanya’da tüm okulların kütüphanesinin olduğunu söylerken, "Köy okullarımızdaki imkanlar da bugün şehir okullarımız kadar oldu" dedi. AlanyalıEğitimci-Yazar Haşim Yetkin ise kaleme aldığı kitapları ilgili bilgileri ve eğitimcilik hayatında ki örnekleri dinleyiciler ile paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134