banner129

Alanya'ya E-Sınav müjdesi

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, e-sınav müjdesi verdi.

Alanya'ya E-Sınav müjdesi

-Alkın BİRİCİK

Alanya’da elektronik sınavlarında yapılabilmesi için çalışma başlatan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu çalışmaların sonuna geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “e-sınav merkezi salonumuz tamamlandı. En kısa zamanda sınav hizmeti verebilme çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek müjdeli haberi verdi.
ARTIK ANTALYA'YA GİTMEK YOK
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er yaptığı açıklamasında, e-sınav sisteminin daha önce sadece il merkezlerinde mevcut olduğunu ve Alanya’ya bu sınav merkezinin kazandırılması ile, Antalya’ya sınava giden tüm öğrenci vatandaşların Antalya’ya gitmesine gerek kalmaksızın tüm elektronik sınavlara Alanya’da girebileceklerini söyledi.
BİLGİ VERDİ
E-sınav kapsamındaki sınavların içeriği ile ilgili bilgi veren Hüseyin Er, Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) ve ustalık, kalfalık sınavlarının olduğunu aynı zamanda da ilerleyen zamanda da Açıköğretim sınavlarının da bakanlığımızca e-sınav merkezi üzerinden yapılması için plan ve programlarının devam ettiğinin bilgisini verdi. Er, e-sınav merkezinin Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi olacağını herhangi bir ulaşım sorunu ve park sorunu yaşanmayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107