banner129

Alanya'da gerçeğini aratmayan prova

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ALKÜ Eğitim Fakültesi işbirliğinde, 12'nci sınıf öğrencileri için 15-16 Haziran'da gerçekleşecek TYT-AYT sınavlarının provası yapıldı.

Alanya'da gerçeğini aratmayan prova
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim Fakültesi işbirliğinde, Hüseyin Girenes Fen Lisesi 12'nci sınıf öğrencilerine 15-16 Haziran'da gerçekleştirilecek sınavlara hazırşık yaptı. ALKÜ Eğitim Fakültesi'ndeki gerçeği aratmayan TYT-AYT sınavlarda tüm kurallar uygulandı. 4 salonda yapılan sınavda ÖSYM’nin kalemliklerine varıncaya kadar gerçek sınav koşulları uygulandı. Üniversite sınavı provası yapan öğrenciler, sınav girişinde güvenlik kontrolünden geçirildi. Öğrencilerin, sınav giriş belgesi, T.C. kimlik kartı, etiketsiz su dışında hiç bir eşyanın üzerlerinde bulundurulmasına izin verilmedi. Bir öğrenci kulağında piercing olduğu için sınava giremedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, yapılan sınav provasında amacın öğrencileri 15-16 Haziran tarihlerinde yapılacak gerçek sınava her yönüyle hazırlanmak olduğunu söyledi. 
ÖRNEK UYGULAMA
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Erkan Ergen, Eğitim Fakültesi Dekanı Bünyamin Aydın, Eğitim Fakültesi Sekreteri Hilmi Çetinkaya öğrenci ve velilerle birlikte sınav heyecanını paylaştılar.Hüseyin Girenes Fen Lisesi Müdürü Şennur Aykut ve sınavda görevli öğretmenler sınavı tüm kurallarıyla uygulayarak Alanya’da örnek bir uygulamaya imza attılar. Öğrenci ve veliler yapılan sınavdan çok memnun olduklarını ilettiler.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:04
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107