banner129

Alanya'da 'İngilizce bilmiyor' algısı yıkılıyor

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İngilizce Münazara yarışması dün gerçekleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Er, münazara hakkında bilgiler verdi

Alanya'da 'İngilizce bilmiyor' algısı yıkılıyor
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Alanya Kültür Merkezi'nde saat  11.00'de İngilizce münazara yarışması gerçekleşti.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er yarışmayla ilgili bilgiler verdi.  Er, "Müdürlüğümüz olarak geleneksel hale getirdiğimiz münazara yarışmalarına bu yıl  İngilizceyi de eklemiş olduk. Antalya ve bölgesinde  bir ilke imza atarak  İngilizce münazara yarışmasını gerçekleştirdik. 16 okulun katılımıyla yapılan münazaranın finalinde ise Alanya Lisesi ile Türkler İMKB  Sosyal Bilimler Lisesi karşılaştı.  Finalde   ‘Alanya için tarih mi? turizm mi öncelikli? soruları tartışıldı.  Türkler İMKB  Sosyal Bilimler Lisesi ‘Tarih daha önemli ‘ tezini savunurken  Alanya Lisesi ise ‘Turizmin önemli’ olduğu tezini savundu.  Finali ‘Turizm daha önemli’ konusunu savunan Alanya Lisesi kazandı’’ dedi.
FARKINDALIK OLUŞTURDUK
Er açıklamasının devamında  bir konuya dikkat çekmek istediğini belirterek şunları söyledi; "Ülkemizde hep bir eleştiri var. Biz İlçe Milli Eğitim olarak ‘okullarda İngilizce öğretilmiyor, öğrenciler İngilizce bilmiyor ve  yeteri kadar konuşamıyor’ algısının doğru olmadığına dikkat çektik.  İngilizce münazara yapıp okullarımızda İngilizce'nin iyi bir şekilde öğretildiğine dair farkındalık oluşturduk. Yapılan münazaranın İngilizce olmasından herkes çok memnun oldu. Katılım sağlayan herkese  teşekkür ediyoruz. Okullarda ‘İngilizce eğitimi yeterli değil. Öğrenciler İngilizce bilmiyor’ diyen tüm vatandaşlarımızı bu tarz programlara katılmalarını tavsiye ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:34
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107