banner129

Alanya’da öğrencilerden TÜBİTAK Bilim Fuarı

Sema Eray Erdem Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı ve bilimsel çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK Bilim Şenliği açıldı. Mucit adaylarının eserleri Perşembe günü de açık kalacak.

Alanya’da öğrencilerden TÜBİTAK Bilim Fuarı

-Özgür YILMAZ

TÜBİTAK Bilim Şenlikleri başladı. Sema Eray Erdem Ortaokulunda öğrenim gören 30 öğrencinin 22 projesi sergileniyor. Farklı okullardan öğrencilerin de katıldığı fuara Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve okulun hayırseveri Eray Erdem’de katıldı.  Öğrenciler yaptıkları çalışmaları hem okul arkadaşlarına hem de diğer okullardan gelen öğrencilere gösterdi. Proje koordinatörü öğrencilerin özellikle matematik ve fen bilimleri alanlarından çalışmalarını sergilediğini açıkladı. Öğrenciler ise yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

'EN PROJE ÜRETEN İLÇEYİZ'

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ise, çocukların oldukça başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti. Er, "2018-2019 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK 4006 projeleri kapsamında, bugün Sema Eray Erdem Ortaokulumuzun bilim fuarına katıldık. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 32 proje ile Antalya'da en fazla TÜBİTAK 4006 projesi üreten ilçeyiz. Çocuklarımızın sadece akademik başarıları değil, projeleriyle yaşayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesine rehber olarak ilimle fenle çıkılabileceğine inancımız tam. Bu yönde çocuklarımızının eğitimlerini tedarik etmeye çalışıyoruz. Bu tarz projeleri daha çok çoğaltıp çocuklarımıza farklı bir vizyon çizeceğiz" dedi. Er ve Erdem, öğrencilerin yaptığı bilimsel çalışmaları inceleyip öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 17:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107