banner129

Alanya'da yüz yüze eğitim heyecanı

Kabine toplantısının ardından, Alanya'da eğitim ve öğretim yılının nasıl devam edeceği de netleşti. Buna göre Alanya'da ilkokul, 8 ve 12. sınıflarda toplamda 23 bin 670 öğrenci seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim görmeye başladı. Antalya'nın yüksek riskli bölgeler arasında yer alması nedeniyle diğer sınıflar yüz yüze eğitime başlayamıyor

Alanya'da yüz yüze eğitim heyecanı

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli il kategorilerinde 2 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime geçiş sürecine ilişkin ayrıntılar paylaşıldı. Buna göre düşük ve orta risk gurubunda yer alan illerde tüm sınıflar kademeli ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlarken, Antalya yüksek risk gurubunda yer alması nedeniyle Alanya'da ilkokul, 8 ve 12. sınıflar seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim görmeye başladı. 


İŞTE YÜZ YÜZE EĞİTİM DETAYLARI
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına göre, çok yüksek riskli (kırmızı) kategorideki iller olan Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman ile yüksek riskli (turuncu) kategorideki İstanbul, İzmir, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan'daki eğitim öğretim uygulamaları şöyle olacak: "Okul öncesi eğitim kurumları ve özel eğitim okulları, tam zamanlı yüz yüze eğitim verecek. Birleştirilmiş sınıflı okullar ve köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerlerdeki okullar yüz yüze eğitime tam zamanlı devam edecek. İlkokullar, 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim alacak.
UZAKTAN EĞİTİME DEVAM EDECEK SINIFLAR
Ortaokul 5, 6, 7. sınıflar tam zamanlı uzaktan eğitime devam edecek. Ortaokul 8. sınıflar haftada 12-22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitim alacak. Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflar tam zamanlı uzaktan eğitime devam edecek. 12. sınıflar haftada 16-24 saat olacak şekilde planlanan seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim alacak. Destekleme ve yetiştirme kursları, yüz yüze eğitime devam edecek. Sınavlar seyreltilmiş sınıflarda yapılacak.
LİSELERDEKİ SINAVLAR:
Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm illerimizde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecektir. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir."
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 17:06
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107