banner84

Alanyalı miniklere anaokulu müjdesi

Alanya'da yaşayan öğretmen çift  Ahmet Akkoç ile eşi Ceren Akkoç yeni işletmelerini açtılar.  Uzun zamandır öğretmenlik yapan Akkoç çifti yeni açtıkları anaokulunda özgün eğitim modelini uygulayacaklarını bildirdi.  

Alanyalı miniklere anaokulu müjdesi

Alanya Posta Medya'ya konuşan Ceren Akkoç çocuklarının isimlerini verdikleri Özel Deniz ve Doğam Anaokulu'nda birbirinden farklı branşlarda, kaliteli eğitim vermeyi amaçlarken aynı zamanda çocuklara sanat ruhunu da aşılamayı arzuladıklarını aktardı. Akkoç konuşmasında '' Alanya’ da doğdum. İlkokul, ortaokul, lise eğitimimi burada tamamladım. Üniversite de Çocuk Gelişimi bölümününü bitirdikten sonra Alanya’nın çeşitli özel eğitim kurumlarında mesleğimi sürdürdüm. Sonrasında matematik öğretmeni eşim Ahmet Akkoç ile kendi kurumumuzu açmaya karar verdik. Çocuklarımızın ismi olan Özel Deniz ve Doğam Anaokulu’muzda tecrübeli öğretmen kadromuz ile Başkent Hastanesi Arkasında yeni eğitim-öğretim yılı için hazırız. Şehir merkezinde bahçeli 2 katlı müstakil güvenli ve hijyenik bir ortamda hizmet vermekteyiz. 
ÖZGÜN EĞİTİM MODELİ
Özgün eğitim modeli uygulayacağımız okulumuzda hedefimiz çocukları yabancı değil yeni bir dil ile tanıştırmak,yeni bir dilin kazanımını kalıcı kılmak. Bu süreçte tüm duyguların aktif olarak kullanılmasını sağlamak ve çocuklarımızın aynı zamanda birer dünya insanı olarak yetişmesine katkıda bulunmaktır. Ayrıca okulumuzda eğlenerek öğrenilmesini hedeflediğimiz, müzik orff eğitimi, ekoloji çalışmaları, yaratıcı drama,sportif beceri koordinasyon, görsel sanatlar,satranç,geleneksel çocuk oyunları, akıl oyunları gibi branş dersleri ile desteklenmektedir'' dedi. -Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107