banner84

Alanya’nın gururu ÖHEP

ÖHEP'li öğrenci Hong Kong'da Alanya'yı temsil etme şansını yakaladı.

Alanya’nın gururu ÖHEP

Türkiye genelinde Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Gaziantep olmak üzere beş bölgede ve bu yıl 16'ncısı düzenlenen Coğrafya Olimpiyatları Türkiye Seçmeleri Birinci Basamak Sınavında ÖHEP Okulları öğrencisi Türkiye 14'üncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı.

IGU- Uluslararası Coğrafya Birliğinin çalışmaları arasında önemli bir yer tutan Uluslararası Olimpiyatı, katılan ülkelerin kendi ulusal yarışmaları sonucu seçilen 4'er öğrencili takımların yarışması şeklinde gerçekleşmektedir. Katılımcı her ülke 4 öğrenci ve 2 takım lideri ile temsil edilmektedir. Lise seviyesinde öğrencilere açık olan yarışmada öğrenciler bireysel yarışmaktadır. Üç aşamada gerçekleştirilen yarışmada Özel Hamdullah Emin Paşa Okulları öğrencisi Şeref Buğrahan BİLİR ilk basamak sınavını geçerek ikinci basamak sınavına katılma hakkı kazanan öğrenciler arasında yer aldı.

Türkiye'nin önde gelen okulları arasından sıyrılarak önemli bir başarıya imza atan Bilir, Alanya'nın da gururu oldu.17 Şubat tarihinde  İstanbul'da düzenlenecek İkinci Basamak İngilizce Multimedya sınavından sonra 30 Temmuz-5 Ağustos 2019 tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti Hong Kong'da düzenlenecek olimpiyatlarda Alanya'yı ve ülkemizi temsil edebilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 12:14
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107