banner84

ALKÜ'lü öğrenci kupa ile döndü

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 4’üncü sınıf öğrencisi Hüseyin Güven, İstanbul’da düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’ndan 3’üncülük kupası ile döndü.

ALKÜ'lü öğrenci kupa ile döndü
Tolstoy’un doğumunun 200. yılı vesilesiyle Rus Kültür Eğitim ve İşbirliği Derneği, Türkiye Rusya Büyükelçiliği, İstanbul Rusya Başkonsolosluğu, Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Başkanlığı ile A.S. Puşkin Devlet Rus Dili Enstitüsü tarafından 19-20 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’nda ALKÜ’yü İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 4’üncü sınıf öğrencileri Hüseyin Güven ve İlyas Bural temsil etti.
Ankara Türkiye-Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, Rusya Federasyonu Devlet Duması Dostluk Grubu (Moskova), Rus Dünyası Vakfı (Moskova), İstanbul Valiliği tarafından da desteklenen III. Rusça Olimpiyatları’nda, Hüseyin Güven A2 Seviyesinde ve İlyas Bural A1 seviyesinde yarıştı.
REKTÖR YARDIMCISI GÜNEŞ’İ ZİYARET ETTİLER
Rus dili ve kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen yarışmalara ALKÜ öğretim elemenı Olga Rubanova ve Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz’ün gözetiminde katılarak başarı ile dönen ALKÜ’lü öğrenciler, Gündüz ve Rubanova ile beraber ALKÜ adına düzenlenen teşekkür plaketini takdim etmek üzere ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş’i makamında ziyaret etti.

3’üncüsü düzenlenen Rusça Olimpiyatları’ndan çeşitli üniversitelerin Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan öğrencileri geride bırakarak kupa ile dönen öğrencileri tebrik eden Rektör Yardımcısı Güneş, başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür başarıların kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Olimpiyatlara katılabilmek için Alanya’da 1’inci eleme turunu organize eden ve başarı elde eden öğrencilerin İstanbul’da düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’nda yarışmasını sağlayan Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz’e ve okutman Olga Rubanova’ya da ayrıca teşekkür eden Rektör Yardımcısı Güneş, başka organizasyonlarda da dernekle birlikte işbirliğinde bulunmak istediklerini ifade etti.
Ayrıca ziyarette ALKÜ’de faaliyete geçen sürekli eğitim merkezinde Rusça derslerinin de verilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunularak gelecek yıl düzenlenecek olan Olimpiyatların Alanya’da gerçekleştirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 11:27
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107