banner84

ALKÜ TÖMER’den üçü bir arada kurs

Uzman akademik kadrosuyla Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesini yabancılara Türkçe öğretimi konusunda sayılı üniversitelerden biri yapmak isteyen ALKÜ -TÖMER üç yeni kurs programıyla çalışmalarına yaz döneminde de devam ediyor.

ALKÜ TÖMER’den üçü bir arada kurs

3 FARKLI KURS PROGRAMI İLE EĞİTİM VERİLECEK 
3 farklı kurs programı ile eğitim verecek olan TÖMER’in ilk kurs programı Eğitim Fakültelerinin ve Fen-Edebiyat Fakültelerinin 4 yıllık lisans mezunları ile ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora yapanların başvuru yapabileceği yabancı dil olarak Türkçe Öğretimi eğiticilerin eğitimi sertifika programı. Sertifika programı 22 temmuz 9 ağustos 2019 tarihleri arasında haftanın salı ve çarşamba günleri saat 17.30 22.30 saatleri arasında olacak.  Şehit ve Gazilerin ailelerine ücretsiz olacak olan sertifika programı, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrenci (mezun olanlar dahil) ve personellerine % 20, akraba olanların her birine % 15 ve MEB’de öğretmenlik yapanlara % 10 indirimli olacak. Kurs programına son başvuru tarihi ise 19 Temmuz 2019.İkinci kurs programı ise yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’de ki bir üniversitede okuyabilmeleri için gerekli olan  YÖS Hazırlık Kursu.   16 eylül- 10 nisan tarihleri arasında ALKÜ TÖMER binasında verilecek kurslarda yabancı vatandaşlara indirim paketleri uygulanıyor. Son olarak ALKÜ TÖMER yabancılara yeni kurslar açarak 6 haftalık periyotlar halinde haftada 15 toplam 90 saat olmak üzere Türkçe eğitim verecek. Türkçe eğitim görmek isteyenler ALKÜ TÖMER’in sağladığı kurs imkanlarından faydalanabilecek. 
‘ÜNİVERSİTEMİZİ SAYILI ÜNİVERSİTELERDEN BİRİ YAPMAK İSTİYORUZ’
Konuyla ilgili ALKÜ-TÖMER Müdürü Doç. Dr. Serdar Bulut “Uzman akademik kadromuzla Alanya’mızı ve üniversitemizi yabancılara Türkçe öğretimi noktasında sayılı üniversitelerden birisi yapmak istiyoruz. Bu amaçla yaz kış demeden sürekli çalışıyoruz. Özellikle yaz dönemini üniversitemizin tanıtımı ve prestiji adına iyi değerlendirmek istiyoruz. Bu noktada her geçen gün yabancı öğrencimizi artırarak eğitim-öğretime devam ediyoruz. Her gün yabancı öğrenciler için ne yaparsak onları memnun ederiz diye araştırmalar yapıyoruz. Türkçe öğretimi noktasında yeni açtığımız son kursumuzda 15 yaş altında 9 öğrencimiz var. Aileler çocuklarıyla birlikte bizi tercih ediyor. Aile ortamını oluşturabilmek çok önemli. Ekibimizle birlikte sürekli kendimizi yenilemeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. Bu alanda ilk öğretmen olan eğitmenler çok önemlidir. Bunu önemseyerek farklı üniversitelerden alanında uzman akademisyenlerin yer alacağı “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Programı” açmaya karar verdik. Bu Sertifika Programı ile bu alanda uzman dil öğreticileri yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca özellikle YÖS (yabancı Öğrenci Sınavı) Hazırlık Kursu’na da çok önem veriyoruz. Geçen yıl da YÖS Hazırlık Kursu açtık ve birçok yabancı öğrencimiz üniversite kazanacak puan aldı. Önümüzdeki dönemde de aynı başarıyı devam ettirerek yabancı öğrencilerimizi üniversitelerimize kazandırmaya devam etmek istiyoruz. ALKÜ-TÖMER güvenin, başarının ve samimiyetin odak noktasıdır. Tüm kursiyer adaylarımızı merkezimize ailemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. ALKÜ-TÖMER onlarla çok güzel.”  şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107