banner84

ALKÜ ve Alanya HEP son sırada

ODTÜ'ye bağlı olarak faaliyet gösteren URAP tarafından Makale, Atıf, Bilimsel Doküman, Doktora Mezunu Öğrenci Sayısı ile Öğretim Üyesi Başına Düşen Öğrenci Sayısı olmak üzere 9 kriterin baz alındığı ölçümde,  Tıp Fakültesi Olan Üniversiteler Genel Sıralamasında ALKÜ, son sırada yer aldı.

ALKÜ ve Alanya HEP son sırada

Özgür YILMAZ

Orta Doğu Teknik Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren URAP tarafından 2019-2020 üniversite sıralamaları açıklandı. URAP tarafından belirlenen beş gösterge üzerinden her yıl devlet ve vakıf üniversiteleri sıralamasında ALKÜ ve AHEP’te bulunuyor. 
108 ÜNİVERSİTE ARASINDA 106'NCI
Toplam puanında küçük bir azalma olmasına rağmen Devlet üniversitelerinde birinciliği geçtiğimiz yıl olduğu gibi Hacettepe Üniversitesinin 802.91 puan alarak liste başında. Alaaddin Keykubat Üniversitesi ise 175.52 puan alarak listede bulunan 108 üniversite arasında 106'ncı sırada yer aldı. 
TIP FAKÜLTESİ SON SIRADA, ALANYA HEP 50'NCİ SIRADA
ALKÜ, TIP Fakültesi bulunan 80 üniversite arasında ise son sıra bulunuyor. Vakıf üniversitelerinde ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi birinci sırayı Koç Üniversitesinin aldığı 58 üniversiteli listede Alanya HEP Üniversitesi 50’nci sırada.
AKADEMİK BAŞARILARA ÖNEM VERECEKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI
ALKÜ Rektörlüğüne kısa süra önce ataması yapılan Porf Dr Ekrem Kalan, makamında mesaisinin ilk dakikalarında verdiği mesajında sportif başarıların yanısıra akademik başarılara da önem vereceklerini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107