banner129

ALKÜ ve Alanya HEP yetenek fuarına katılacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin öncülüğünde "Yetenek Her Yerde" temasıyla düzenlenen kariyer etkinlikleri kapsamında gelecek yıl 130 üniversitenin iş birliği ile 10 ilde fuar düzenlenecek. Listede ALKÜ ve Alanya HEP de yer aldı.

ALKÜ ve Alanya HEP yetenek fuarına katılacak

Takvime göre, gelecek yıl 130 üniversitenin iş birliği ile 10 ilde fuar düzenlenerek on binlerce öğrenci ve mezuna ulaşılması hedefleniyor. Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Merkezinde 16-17 Martta yapılacak Güney Kariyer Fuarı’da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi de yer aldı.

"Yetenek Her Yerde" kariyer etkinliği, İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi tarafından üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları, meslek odaları ve ilgili sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Düzenlenen fuarlar, üniversite eğitimi alan gençlere birer yetenek olduklarını hissettirmeyi ve ülkenin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam ve staj konusunda fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 19:47
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107