banner84

ALKÜ’ye akademisyen takviyesi

Devlet Personel Başkanlığı, üniversitelerin akademik personel alacağını duyurdu. ALKÜ de bu çerçevede akademisyen alımı yapacak.

ALKÜ’ye akademisyen takviyesi

Haber Merkezi

Devlet personel alımlarına devam ediyor. KPSS, sözleşmeli, sürekli işçi ve akademik personel alımları için Devlet Personel Başkanlığı ilana çıktı. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi de bu kapsamda akademi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. 
ALKÜ’de öğretim görevlisi kadrosu için alım yapılacak. ALTSO Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü’ne Sosyal hizmetler bölümü lisans ve tezli yüksek lisans mezunu; Diş Hekimliği Fakültesine Protetik Diş Tedavisi için bu alanda doktora yapmış protezler ile ilgili çalışması bulunan öğretim görevlisi ve Diş Hastalıkları ve Tedavisi için Restoratif diş tedavisinde doktora veya uzmanlık yapmış, diş ağartma ve diş renklenmesi üzerine çalışmaları bulunan 3 öğretim görevlisi alınacak. 17 Mayıs’ta başlayan başvurular 31 Mayıs’ta sona erecek. 12 Haziran’da yapılacak sınav sonuçları 14 Haziran’da açıklanacak.
Yeni bir üniversite olmasına rağmen ALKÜ’de 250 idari, 350 akademik personel ile 12 bin 58 kayıtlı öğrenci bulunuyor. Alanya, Gazipaşa ve Akseki’de çeşitli alanlarda 10 fakülte, 6 yüksekokul, 3 enstitüde eğitim faaliyetini sürdürüyor. Kestel Merkez kampüsü ek binalarla bir eğitim tesisine dönen ALKÜ’de önümüzdeki yıl ise Cikcilli- Çıplaklı arasından ki yapılaşmanın başlamasıyla Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birinin yapılması amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107