banner84

ALKÜ'ye E-kayıtlar başladı

ALKÜ, üniversiteye yeni kayıt olacak öğrenciler için Elektronik Kayıt (e-kayıt) işlemlerinin 16-21 Ağustos 2019 tarihlerinde olacağını duyurdu

ALKÜ'ye E-kayıtlar başladı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) aday öğrencileri için bilgilendirme mesajı yayınladı. ALKÜ, 2019-YKS yerleştirmeleri sonucunda bir programa kayıt hakkı kazanan adayların, e-devlet kapısı üzerinden elektronik kayıt (e-kayıt) uygulaması ile kayıt işlemlerini yaptırmaları konusunda uyardı. ALKÜ'den yapılan açıklamada, "Üniversitemize gelmeden kayıtlarınızı e-devlet portalından yapabilirsiniz. Ancak Havacılık Yönetimi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarına yerleşenler yüz yüze kayıt yaptırmaları zorunludur. 
DERSLER 16 EYLÜL'DE BAŞLIYOR
E-kayit yaptırdıktan sonra üniversitemize şahsen kayıt için gelmenize gerek yoktur. Dersler 16 Eylül 2019 tarihinde başlayacaktır. Ders kayıtları ise 02-10 Eylül 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.
BİLGİ FORMU ZORUNLU
Üniversitemize kayıt yaptıracak olan tüm adayların kayıt aşamasından önce yada sonra "Öğrenci Bilgi Forumu’nu" doldurmaları zorunludur. Öğrenci Bilgi Formu kayıtları 15-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak olup, Öğrenci Bilgi Formu doldurmak için ilgili tarihlerde siteden kayıt yapınız" denildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107