banner84

ALKÜ’ye rektör aranıyor

YÖK bazı üniversiteler için rektör adaylığı başvurularını başlattı. ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı ise 4 yılda bir atamalar yapıldığını kendisinin de bir dönem daha rektörlük için aday olacağını açıkladı.

ALKÜ’ye rektör aranıyor

- Asiye ELİAÇIK

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Alanya Alaaddin Keykubat (ALKÜ), Bandırma Onyedi Eylül ve İskenderun Teknik üniversiteleri için rektör adaylığı başvuruları alınacak. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesine bu yıl rektör ataması yapılacak. Rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyanlar, 23 Ağustos Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvurabilecek. Başvurular, bizzat veya postayla YÖK Başkanlığına yapılabileceği gibi, 'rektoraday@yok.gov.tr' adresine elektronik posta yoluyla da iletilebilecek. 
"BİR DÖNEM DAHA YAPABİLİRİM"
Konuyla ilgili Alanya Postası'na konuşan ALKÜ Rektörü Ahmet Pınarbaşı, mevzuat gereği her 4 yılda bir rektör atamaları yapıldığını ifade etti. Pınarbaşı, "Rektörler 4 yıllığına atanıyor. Ben de 8 eylül 2015'te atandım. Şimdi 4 yılın ardında ilgili kurumlar başvuru sürecini başlattı. Bir rektör iki dönem yani 8 yıl üniversite görev yapabiliyor. Yeniden başvuru yapabiliyoruz. Tüm şartları sağlayanlar başvuru yapacaklar, ben de yeniden başvuracağım. Üniversitemiz için en iyisi neyse o olsun isterim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107