banner84

ALTSO'da 'İnsan Yönetimi' anlatıldı

Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2014 Yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri devam ediyor. Bukapsamda, Etkili İnsan Kaynakları Yönetimi konusu anlatıldı

ALTSO'da 'İnsan Yönetimi' anlatıldı

 Geçtiğimiz cumartesi günü ALTSO Meclis Salonu’nda,  Etkili İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY) semineri gerçekleştirildi. A.Ü. Alanya İşletme Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kazım Develioğlu tarafından verilen seminere, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. 

Seminerin başında katılımcılara özgeçmişi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Develioğlu, daha sonra seminer konularını anlatmaya başladı. Develioğlu, insan kaynaklarının işletmelerdeki ast-üst her düzeydeki personeli ifade ettiğini belirterek, “İnsan kaynaklarının etkin yönetim işletmelerin stratejik amaçlarına ulaşmaları için hayati öneme sahiptir. Sadece insan kaynakları yönetimi bölümünün değil tüm bölüm yöneticilerinin sorumluluğu vardır” dedi. 
Yöneticinin personelli ilgili görevlerini de açıklayan Develioğlu, “İş analizi yapmak, personel ihtiyacını planlamak ve iş adaylarını toplamak, personel seçimi yapmak, yeni personeli oryantasyon ve eğitime tabii tutmak, ücret ve maaş yönetimini yapmak, teşvik ve ek yardımları düzenlemek, performansı denetlemek, iletişimi güçlendirmek, yöneticilerin yetişme ve gelişmelerini sağlamak maddelerini yöneticinin personele karşı görevleri olarak belirleyebiliriz” dedi. Seminerin son kısmında ise, soru-cevap yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157