banner84

ALTSO'nun eğitim atağı devam ediyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2014 Yılı birinci dönem kişisel gelişim seminerleri devam ediyor

ALTSO'nun eğitim atağı devam ediyor
 Geçtiğimiz cumartesi günü ALTSO Meclis Salonu’nda, 13:00 -17:00 saatleri arasında İşletmelerde Stratejik Yönetim semineri gerçekleştirildi. A.Ü. Alanya İşletme Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Muharrem Aksu tarafından verilen seminere çok sayıda vatandaş katıldı. 
STRATEJİK YÖNETİM 
ŞEKLİ NASIL OLUR?
Stratejinin temel kavramları, önemi ve kısa tarihçesini anlatarak seminere başlayan Aksu, stratejik yönetim şeklini şu şekilde açıkladı: “İşletmenin uzun dönemde yaşamını devam ettirmesine ve sürdürülebilir rekabet üstünlüğü sağlamasına yönelik tüm bilgi toplama, analiz, seçim, karar ve uygulama faaliyetlerinin tümü olarak tanımlanabilir.” 
Stratejik analiz evresi hakkında da bilgi veren Aksu, “İşletmenin faaliyette bulunduğu genel ve sektörel çevre unsurlarının hâlihazır durumunun incelenmesi ve işletme içindeki unsurların değerlemesiyle ilgili süreçtir” dedi. 
SORU-CEVAP BÖLÜMÜ YAPILDI
Aksu, daha sonra ise stratejik planlama ve amaçlar sistemi, stratejik fayda ve portföy analiz teknikleri, küreselleşme ve küresel stratejiler, stratejilerin uygulanması ve örgütsel yapı, örgüt kültürü ve strateji, modelleme ve stratejik perspektif, işletmede stratejik kararlar, işletmede stratejik planlama konularında katılımcılara çeşitli bilgiler aktardı. Seminerin son kısmında ise soru-cevap yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157